Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje czy istnieje może jakieś ubezpieczenie aby dojechać kilkadziesiąt kilometrów samochodem z komisu sprowadzonego z francji?
Bo niby francuskie ubezpieczenie jest do przyszłego roku ale podobno ono teraz nie działa w Polsce.
Nie mam za bardzo po kupnie gdzie go zostawić i załatwiać sprawy z wydziałem komunikacji a na lawecie też nie chciałbym ciągać.
#samochody
  • 6
@Ubea_pl: no ale zazwyczaj te auta sa wyrejestrowane za granica i niezarejestrowane w Polsce i wtedy bagiety jak sie uprą to zabieraja na lawete. Co prawda wiedza z programu uwaga pirat, ale cos w tym jest. Dlatego ja z zasady nie kupuje aut typu "opłacone, do rejestracji" itd, bo raz mialem wielki problem z czyms takim. Zarejestrowane w Polsce, polskie tablice, normalne ubezpieczenie i wtedy jest latwiej i bezpieczniej.
@bourgeois: Wszystko się zgadza, jeśli auto jest wyrejestrowane, to niestety, ale nie można nim się poruszać. W Wydziale Komunikacji otrzymujemy wtedy tymczasowe czerwone tablice, na których można pojechać tylko na przegląd. Po przeglądzie otrzymuje się dopiero stałe tablice. Na pewno kupno auta zarejestrowanego w Polsce jest łatwiejsze, ale też nie ma co z góry rezygnować, jeśli akurat wypatrzymy jakieś fajne autko