Wpis z mikrobloga

wybaczcie, że jeszcze raz, ale mam pytania odnośnie #budapeszt i w sumie #wegry
1) planuję przywieźć stamtąd jakiś alkohol (dobra pamiątka nie jest zła!), i tak myślałem nad tokajem (tylko białe wino, słodkie) oraz palinką. Posiada ktoś jakieś rady, wskazówki gdzie kupić (w każdym supermarkecie?), jakieś konkretne rodzaje? I jako, że to wyjazd raczej po taniości, da się znaleźć znośną palinkę za mniej niż 3000 huf/0.5l?
2) bilet 24h w Budapeszcie obejmuje wszystkie środki transportu (busy, tramwaje, metro, tramwaj wodny)? po zakupie z automatu nie trzeba go kasować tylko trzymać gdzieś przy sobie? bo znalazłem różne informacje
Dzięki z góry i pozdrawiam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
1) Wina na Węgrzech są wszędzie, w każdym supermarkecie, wszelkie rodzaje - i w bardzo niskiej cenie. Jeśli upierasz się na Tokaja z tych tańszych polecam Hárslevelű albo Furmint. (édes znaczy słodki, félédes - półsłodki), z białych polecam też Lovassy - z koniem na etykiecie ;)
A palinki sklepowej nie polecam - lepiej kupić sobie Unicum ;)
2) Bilet obejmuje wszystkie środki transportu. I bilet przed wejściem do metra po prostu pokazujesz
@Salieri_: A, i jeszcze jedno, bo ja się raz zdziwiłem xD W niektórych autobusach trzeba wchodzić pierwszymi drzwiami i przy wejściu pokazać bilet kierowcy. Wydaje mi się, że to działa głównie przy tych jadących na obrzeża, ale dokładnej zasady nie znam. Na przystankach zazwyczaj jest o tym informacja w obu językach, na drzwiach autobusu z tego co pamiętam też, ale tam już tylko po węgiersku - tak że polecam zwracać uwagę,