Wpis z mikrobloga

@ArpeggiaVibration: ok, nie używałem nigdy Garmina, a TomToma tylko jakiś prehistoryczny model, który nadal działał całkiem akceptowalnie. Także wierzę na słowo.

Przy czym prawda jest też taka, że w danym kraju lepiej spisuje się dana nawi, a w innym już sytuacja jest zupełnie odwrotna.
@WatchYourBack: właśnie nie wiem czy w Polsce działa cyfrowe powiadamianie o korkach przez DAB - ilość utrudnień na raz jakie może pokazać nawigacja i przeliczyć trasę jest niesamowita (i dzieje się to w czasie rzeczywistym)- w UK i u Niemców to działa. Garmin jednak ma o wiele więcej przydatnych funkcji niż to - np. asystent zmiany pasa jest świetnie rozwiązany i prawdziwe zdjęcia na trudnych węzłach pokazujące gdzie zjechać i ogólnie
@LuckyLuq: to obczaj ten model https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-the-road/in-car-sat-navs/2015-line/nuvicam-lmt-d/prod168823.html jeżeli będziesz jeździł po Europie ja bym kupił wersję LMT-D (literka D to jest to cyfrowe powiadamianie o korkach i innych utrudnieniach - jest świetne) nie wiem czy w PL da się kupić jeżeli nie to u Niemców na bank. Ułatwia życie mocno. Ja używałem co prawda modelu 3598LMT-D ale ten nowy z tego co wiem nie różni się zbyt mocno od starego.
@LuckyLuq: Ja mam TomToma Start 52 full Europa (niecałe 600 zł), przetestowana w boju w Czechach, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Francji, Niemczech i Szwajcarii i nigdy mnie nie zawiodła.

Aczkolwiek gdybym miał budżet totalnie nieograniczony to podwoiłbym go i wziąłbym TomToma GO 5100 z informacją o ruchu w czasie rzeczywistym (działa bez dodatkowych opłat roamingowych)