Wpis z mikrobloga

Witam,
w środę byłem na pierwszych 2 godzinach jazd na prawojazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jutro mam następne chcę zapytać o 2 rzeczy:
Co zrobiłem że samochód zaczął szybko hamować i ruszać i tak na zmianę aż do zgaśniecia
Drugie może ktoś opisać drogę hamowania od 60 do 0 co po kolei? Będę wdzięczny za pomoc. ;)
#prawojazdy
  • 8
@Belzeboobs:
1. tzw. żabka czyli sprzęgło nieumiejętnie operowane. Nie byłoby tego problemu gdybyś ruszał z gazem. Używając gazu samochód ruszy ewentualnie z piskiem, wyrywając, ale nie zgaśnie.
2. Zależy czy mówimy o manewrze hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu robionym z 50km/h czy o zwykłym hamowaniu dojeżdżając do świateł/skrzyżowania, bo wtedy to co pisze @kendi: jest błędem (musisz używać hamowania silnikiem). Chyba że to zatrzymanie, którego nie dało się rozplanować
@Belzeboobs Jak dasz duzo gazu i strzelisz ze sprzegla to ci ruszy z piskiem opon(chyba ze masz system kontrola trakcji czy jakos tak)
2.Palisz sprzeglo wtedy gdy np ruszasz z piskiem opon, za dlugo trzymasz na polsprzegle, albo mimowolne wciskanie sprzegla podczas jazdy(najlepiej odkladaj noge na tzw.martwe sprzeglo) czyli ta poleczka na noge obok pedału