Wpis z mikrobloga

mireczki, żona chce otworzyć szkołę językową... mamy budynek przeznaczony pod usługi. W gminie w której ma to się odbyć twierdzą że nie może powstać tam szkoła językowa ponieważ działka musiałaby być w mpzp pod usługi publiczne, a jest pod usługi niepubliczne. Wołam #architektura #geodezja #mpzp mają rację ? dziwi mnie to że prywatny biznes, prywatna "szkoła" ma aż takie obwarowania.
  • 12
Więc czeka nas jeszcze jedna wycieczka do gminy... chciałem się przede wszystkim skupić na tym czy faktycznie tzw. szkoły języków obcych muszą być na działkach pod usługi publiczne. Nie bardzo chce mi się wierzyć że każda taka szkoła w tym kraju jest umiejscowiona na działkach które są wymagane pod np szkoły publiczne, uczelnie, czy też przychodnie zdrowia, szpitale, itp. dla mnie to dwa różne światy, które nie mają ze sobą zbyt wiele
@kabierki: Wg. mnie to szkoła językowa o ile nie jest przewidziana na jakąś dużą liczbę osób, może znajdować się na terenie oznaczonym symbolem MN (dopuszcza się na takich działkach prowadzenie usług nieuciążliwych), ale musisz zobaczyć co tam dokładnie w części tekstowej się znajduje.
@kabierki: mi sie wydaje ze nawet gdy masz dzialke/budynek w miejscowym planie pod np. Tylko mieszkaniowe to i tak bedziesz mogl prowadzic tam dzialalnosc, musisz zalatwic to gdzies indziej. Tosz ile jest dentystow co maja swoje gabinety prywatnie w domu i normalnie dzialalnosc zalozona na ten adres a np. Na pietrze mieszkaja. Pewnie tyle samo co ludzi co maja dom a obok w garazu dzialaja jako mechanicy normalnie zarejestrowani. Szukaj gdzie