Wpis z mikrobloga

Mirki #komputery #laptopy #pomocwdecyzjach
Byłem już niemal zdecydowany na lapsa jednego z poniższych, ale poczytałem trochę internety i okazało się, że GTX960 w wersji na mobile to chała straszna i dopiero nowe serie nvidii 1060 nie są okrojone względem desktopów i generalnie pukają starszą generację w dupala bez wazeliny ;/

Zastanawiałem się pomiędzy takimi opcjami:
Lenovo Y50-70 i7-4720HQ 8GB 256 SSD GTX960
Lenovo Y700-15 i5-6300HQ 8GB 256SSD GTX960

czyli podzespoły te same poza procesorem. Z jednej strony najnowszy i5 6300HQ, a z drugiej starsze i7 4720HQ. Kosztem starszego procka dostaję dotykowy wyświetlacz, a to mi się wydaje fajnym bajerem. Minus jest taki, że starsze i7 obsługuje DDR3 i z takim jest sprzedawane, a nowsze i5 sprzedawane jest z DDR4, tylko czy odczuje różnicę przy moich zastosowaniach?
No właśnie, potrzebuję laptopa do typowego "korzystania z internetu", filmy, excell i mało grania. Z gier gram tylko w Fifę (chciałbym pograć w najnowsze oczywiście nie na najniższych detalach) oraz w assetto corsa.

I teraz nie wiem czy decydować się na jeden z powyższych (który?) czy czekać aż GTX1060 będzie ładowany do lapsów do 4k zł (kiedy to może nastąpić? Kwestia kilku miesięcy czy przyszły rok dopiero?). Strasznie zjechane jest GTX960 po premierze 1060. Tak bardzo, że aż mi zbrzydł :D
  • 5
Minus jest taki, że starsze i7 obsługuje DDR3 i z takim jest sprzedawane, a nowsze i5 sprzedawane jest z DDR4, tylko czy odczuje różnicę przy moich zastosowaniach?


@modessef1: Ta i7 jest wydajniejsza od i5-6300hq, pomiędzy ddr3, a ddr3 w laptopach nie ma praktycznie żadnej różnicy w wydajności, jest inna 2 sloty są w stanie obsłużyć 32GB ddr4, zaś tylko 16GB ddr3, różnica jest też w cenie większe za większe moduły ddr4