Wpis z mikrobloga

Lis kontra Sroczyński, czyli prawda jest bez znaczenia

Po tym, jak Grzegorz Sroczyński skrytykował na antenie radia TOK FM dwa teksty zamieszczone w „Newsweeku”, do stacji zadzwonił Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika, by dać odpór adwersarzowi. To, co powiedział Lis, a wcześniej Sroczyński, wiele mówi o stanie polskiego dziennikarstwa.Pomijam fakt, że telefon Lisa siłą rzeczy wywołał skojarzenia z telefonami pewnego Tadeusza z Torunia, który również często dzwoni do radia, by dyscyplinować co bardziej niepokornych gości. Ważniejszy bowiem niż sama forma sporu jest jego przedmiot.


Jako, że nie mogę znaleźć jakiegoś wideo, to dialog jaki się odbył zapisany jest tu.

#4konserwy #neuropa #publicystyka
  • 2
Jako, że nie mogę znaleźć jakiegoś wideo, to dialog jaki się odbył zapisany jest tu.


Biorąc pod uwagę, że TokFM to stacja radiowa to chyba łatwiej było szukać nagrania audio? Można je znaleźć np. na stronie radia (Lis dzwoni około 30 minuty)

Nie czytałem artykułu w Newsweeku więc trudno mi się odnieść do dyskusji o nim, ale słuchałem tej audycji na żywo i mogę powiedzieć, że pan Sroczyński podczas tej audycji co
Biorąc pod uwagę, że TokFM to stacja radiowa to chyba łatwiej było szukać nagrania audio?


@6c6f67696e: Przyznam się, że nie wpadłem na to, często się przewijają wideo ze studia, więc ich szukałem.

Co do Sroczyńskiego, mimo że jest dziennikarzem GW, to mam wrażenie, że jest krok do przodu przed swoim środowiskiem, audycję pewnie odsłucham sobie później. Dzięki za link.