Wpis z mikrobloga

@Howkin: dlaczego iCloud ? Niby synchronizacja jest spoko, ale np zdjęcia na Macu w aplikacji photos potrafią się ładować po kilka minut przy necie 10mb, a filmu 4K nigdy nie mogłem odpalić na "streamie" jedyne co, to musiałem go ściągnąć i dopiero odpalić.
@pieczywowewiadrze: Boże przecie wiem XD, ale np w guuglu przy oglądaniu filmu który w oryginale jest 4K, jakość jest "pogarszana" do 1080p i wszystko elegancko leci bez godzin pobierania. Próbuje przekonać się do iCloud bo mam akjfoniacza i same maki, ale nie mogę, myśle ze Apple musi jeszcze dopracować swoją usługę bo nie każdy ma neta 50Mbps gdzie wtedy wszystko lata elegancko.
@BananaBrain: to tak z ciekawosci zapytam co jest przeszkoda zeby miec 50 czy 100mbps? Bo wnioskuje ze nie kasa jak same maczki w liczbie >1 w domu. Ew kup time machine i rob backupy zdjec i filmow lokalnie tam. Przy kilku sprzetach odciazysz ich dyski na dane i kopie zapasowe i wygodnie udostepnisz cala kolekcje bez opoznien ;)
Mam kopie w timemachine i dodatkowo na jeszcze jednym zewnętrznym dysku, a chmura ma być czymś w rodzaju "całkowitego zabezpieczenia", miło np przy wyjeździe do rodziny pokazać im jakieś filmy czy zdjęcia a niestety z ich netem także robi się to niemożliwe XD. A co do neta to przeszkodą jest Orange XD Tylko oni dostarczają neta w mojej miejscowości i ledwo to dochodzi do tych 10mb... , kupiłem nawet lte od plusa