Wpis z mikrobloga

Mirki,

Przydałby mi się jakiś lapek. Używany. I żeby go szkoda nie było. Nie musi być ładny, nawet może być brzydki, byle w miarę ergonomiczny.

Do kodzenia, neta, ew. filmów czy starszych gierek (CS 1.6/openarena).

Ma być lekki, mieć w miarę porządną baterię (z 5h co najmniej), do tego oczywiście wifi, procek wystarczy jakiś stary Intel Dual Core, RAM 2GB, dysk starczy 200GB.

Znacie coś takiego? Szukałem troche na allegro thinkpadów używanych, bo kiedyś takiego miałem i był fajny, ale z baterią u nich strasznie licho.

#komputery #komputerypomoc #cowybrac #informatyka #laptopy #laptop
  • 6
@piternet: No ;) W swoim lapku fabrycznie miałem T4200, ostatnio zainwestowałem 60zł i kupiłem P8600. Różnica w wydajności - niebo a ziemia, a do tego temperatury spadły znacznie, bo 10W TPD mniej.

Popatrz może na różnych gumtree czy coś.

A co do baterii, to wątpię, żebyś znalazł taką co 5h trzyma. A na pewno nie w używanym. Chyba, że masz zamiar nową zakupić? Ale na 5h i tak bym nie liczył
@piternet: Przede wszystkim ile złota ;P W ciemno mogę polecić albo tego ThinkPad x200 co poleca również @mr_bless: choć osobiście to on by mi nie odpowiadał albo HP Compaq 6910p baterie kupić można nową zamiennik bez problemu i dodatkowo jest złącze do podłączenia drugiej baterii tzw. podróżnej swego czasu były na allegro nówki oryginały po 60zł. Myślę że na 2 bateriach 5h było by realne do osiągnięcia ale lekki to