Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi ogarniających trochę kwestie #militaria #wojsko, może też procedury #polityka (nie wiem kogo mógłbym pytać):

Czy taka procedura (jak poniżej w cytacie) to rzecz normalna? Czy też może coś się grubego szykuje i sytuacja jest napięta?

"- Sytuacja jest przez polskie Siły Zbrojne stale monitorowana. Meldunki na bieżąco otrzymuje Prezydent RP, Premier i Minister Obrony Narodowej. Pozostajemy również w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami - powiedział rzecznik prasowy polskiego MON."
źródło

Nie chcę tutaj dodawać siły ruskim, bo oni tak straszą od dawna i generalnie olewam to (im właśnie chodzi o to by się ich bać), ale to info o bieżących meldunkach dla najważniejszych osób w państwie, z naszej strony wygłoszone, trochę mnie zdziwiło.



Temat typowo pod #geopolityka i #braun, także #michalkiewicz o tym ostatnio wspominał.
  • 8
@MattJedi: meldunki to jeszcze pół biedy, do Warszawy wezwano dowódców wojsk. Coś się dzieje, być może (najprawdopodobniej) Rosja tylko gra. W każdym razie sytuacja jest najwidoczniej nierozpoznana i dynamiczna. Szczegółów nie znam.

W związku z informacjami dotyczącymi sprawdzenia gotowości bojowej armii rosyjskiej, na polecenie Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza została zwołana odprawa szefów: Dowództwa Operacyjnego RSZ, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Ponadto informuję, że polski attaché w Moskwie otrzymał
@MattJedi te zapasy to podobno standard co roku, tylko teraz media tak to rozdmuchaly. Rosja co pare lat robi takie niezapowiedziane ćwiczenia, ost 2 lata temu
@zourv:

te zapasy to podobno standard co roku, tylko teraz media tak to rozdmuchaly.

Miałbyś linka na to?

Rosja co pare lat robi takie niezapowiedziane ćwiczenia, ost 2 lata temu

To to ja się domyślam, i ćwiczące się ruskie nie robią na mnie wrażenia. Bardziej mnie zaskoczyła reakcja polska, sugerująca, jakoby coś się działo.