Wpis z mikrobloga

Jako że ostatnio przyszedł do mnie ciekawy #itemyzchin to pomyślałem że coś napiszę.

Mowa o #smartwatch KingWear KW88 wycebulonym na #gearbest w przedsprzedaży za 72 dolany przy użyciu punktów.

Jako że poeta ze mnie marny to może najprzejrzyściej będzie w punktach, mogę porównać go z ZGPAX S8 który też posiadam dlatego często będę się do niego odnosił (na dole tl;dr):

1. Jakość wykonania dobra, lepsza niż w zgpax s8. Szybka wydaje się trwalsza i nie ugina się pod naciskiem. to samo tyczy się szybki kamery.

2. Koperta jest z metalu, a na dodatek co najmniej klapka na kartę sim również jest metalowa, nie wiem jak z całą pokrywą.

3. Wyświetlacz jest znacznie lepszy niż w zgpax, więcej miejsca, większa rozdzielczość, większa powierzchnia, wyświetlacz to prawdziwy OLED jednak nie jest z wyższej półki, czerń nie jest idealna, wprawdzie świeci znacznie słabiej niż w przypadku jakiegokolwiek LCD jednak zauważalna jest brązowa poświata.

4. Język polski to na chwilę obecną żywcem wklejone teksty z translatora, czasem trudno się połapać o co chodzi.

5. Bateria jest słabsza niż w zgpax s8, i nie jest to różnica tych 50mAh ze specyfikacji tylko znacznie większa, na S8 po 3,5h filmów odtwarzanych poprzez Youtube przy minimalnym podświetlaniu zostało jeszcze 25% baterii. W KW88 po pierwszym dwugodzinnym filmie poziom baterii był podobny, czyli też coś około 20-25%. Ponadto gdy poziom naładowania spadnie do 15% zegarek wymusza przejście w irytujący nie dający się na stałe wyłączyć tryb oszczędzania energii. Włącza się tryb samolotowy, dotyk w trybie tarczy zegara nie reaguje i ogólnie trudno zrobić w tym trybie coś więcej niż sprawdzenie godziny i stanu baterii. Może da się to gdzieś wyłączyć ale jeszcze do tego nie dotarłem.

6. Kamera jest podobna do tej w Zgpax s8, 2Mpix realnej rozdzielczości interpolowane do 5Mpix i filmy 720p, nawet dobrej jakości jak na zegarek, może nawet lepszej niż w S8. Minuta filmu to około 35MB.

7. Zegarek posiada ciekawy tryb pozwalający wpasować kwadratowe programy w okrągły ekran tak by dało się używać przycisków znajdujących się w rogach. Tryb ten można bardzo wygodnie włączać i wyłączać bez wychodzenia z używanej właśnie aplikacji.

8. Nie ma slotu na kartę microSD, do dyspozycji jest około 1,2GB miejsca na nowe pliki.

9. W zestawie jest: zegarek, kabelek usb, śrubokręcik do klapki na microSIM, instrukcja Chińsko-angielska, i co ciekawe, dodatkowa folia ochronna na ekran (jedna jest już założona).

10. Klawiatura jak to w zegarku-kiepska. przydał by się jakiś T9+klawa numeryczna.

11. Kabelek łączy się z zegarkiem na magnesy a co za tym idzie, wszystko ładnie łączy i ładuje do póki się go nie ruszy.

12. Dotyk działa dobrze, nie wiedzieć czemu przy potwierdzeniu instalacji aplikacji w sklepie play zdaje się nie łapać zbyt żwawo ale to jak na razie jedyna sytuacja gdzie sprawiał problemy.

13. Szklana tarcza ma 38mm średnicy. sam wyświetlacz jest o 3-4mm mniejszy i umieszczony nie do końca centrycznie, jest lekko przesunięty w lewo ale nie zauważa się tego do póki się dokładnie nie zwróci na to uwagi lustrując czarne ramki wokół niego.

14. Warto obejrzeć przed zakupem prawdziwe zdjęcia. Na większości renderów zegarek jest znacznie cieńszy niż w rzeczywistości.

15. System działa płynnie ale czasem launcher się restartuje.

16. Głośnik jest niezły jak na zamknięty w zegarku.

17. Orientacja ekranu przeskakuje o 90 stopni przy niektórych aplikacjach (na przykład podczas odtwarzania filmów w MXPlayer) co przy noszeniu zegarka nie jest wskazane ale da się to naprawić przy użyciu odpowiedniej apki.

18. Cofa się poprzez przeciągnięcie od lewej do prawej ale nie zawsze to działa więc trzeba używać przycisku który całkowicie wychodzi z programu.

19. Prezentuje się naprawdę dobrze pomimo swoich 13,5mm grubości.

tl;dr Jak za 72$ to nie ma co marzyć o niczym lepszym. Poza kilkoma drobnostkami do pełni szczęścia brakuje mi tylko slotu na kartę pamięci i poprawek oprogramowania, które być może wyjdą w przyszłości.
  • 12
@yochi1: nie te smartwatche nie posiadają takiej opcji, padłyby pewnie po 2h

@TheDuck: dzięki za spostrzeżenia, też do mnie leci ten model. Aktualnie posiadam zgpax-a s99 młodszy brat zgpax s8.

Zgpax s99 i Kingwear kw88 mają bardzo podobne parametry, pewnie jedynie ekranem się różnią, ale najbardziej brakuje mi slotu na kartę pamięci. Mam jakąś chyba jego pierwszą wersję, bo procek mt6850 4x1.0 GHz, 512 Mb Ram, 4 GB Rom.

Porównując
@yochi1: Nigdzie nie widzialem tam takiego ustawienia. Jest godzina wyświetlana na gesty ale działa to tak na mibandzie 1 generacji czyli dość losowo. Na dodatek nie wyświetla wtedy ustawionej tarczy tylko prosty zegar cyfrowy.
@macgar: Gdy odtwarza sie film z pamięci wewnętrznej to zejście ze 100% do 15% baterii zajmuje około 3h więc pewnie na wyświetlaniu godziny wytrzymał by troche dłużej.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koloomb: Nic się z nim złego nie stało, działa tak samo, jak jest wyłączony to bateria się nie rozładowuje. z drugiej strony nie używałem go zbyt dużo. Tyle co dokupiłem do niego szkło hartowane. To miało być bardziej spełnienie dziecięcego marzenia o wszystko robiącym zegarku niż coś do noszenia na co dzień. Jedyne co mnie trochę martwi to to że z aktualizacjami oprogramowania chyba niewiele się dzieje, są jakieś przeróbki ale
Właśnie jestem użytkownikiem KW88 od tygodnia. Wszystko co opisane wyżej się zgadza. Ale chciałbym dodać, że rozmowy prowadzone z KW88 są tragicznej jakości. Moi rozmówcy twierdzą, że słychać (głównie nie słychać) mnie jak ze studni, cicho i dodatkowo przerywa więc rozmawiać się raczej nie da. Nie wiem czy to wina tego egzemplarza czy taki jego urok. Proszę o informację czy można jakoś rozwiązać ten problem.