Wpis z mikrobloga

Wiem że tutaj większość to fanatycy Assada i cieszą się z wejścia Turków do Syrii, ale mi jest żal Kurdów. W sumie to przypominają mi Polaków pod zaborami i tak samo ich wszyscy wkoło ruchają bez mydła, mimo tego że jako jedni z nielicznych skutecznie walczą tam z #!$%@? z Daesh. Erdogan to taki mały Hitler, Assad też kawał skur****na, o dżihadorebeliantach i isis nawet szkoda wspominać bo to zwierzaki. Szczerze przyznam że kibicowałem Kurdom w połączeniu terytorium.

#syria #bliskiwschod #niepopularnaopinia
  • 26
  • Odpowiedz
@2PacShakur: może nie tak to powinienem ująć - YPG/SDF bez wsparcia USAF faktycznie zostałoby rozjechane przez IS, głównie dlatego, że YPG nie ma broni ciężkiej. Chodzi o to, że jako jedyni całą swą energię wkładają w skuteczną walkę z IS i przy wsparciu USAF odbili już kawał kraju z rąk dżihadystów. Rebelsi i rząd wolą się raczej tłuc między sobą i poza kilkoma operacjami ofensywnymi przeciwko IS raczej tylko się
  • Odpowiedz
@hurin: nie rozumiem dlaczego zwolenników jakiejś strony od razu nazywasz fanatykami. Równie dobrze ciebie można nazwać fanatykiem Kurdów.

Niektórzy popierają Assada bo w ostatnich latach jedyna gwarancja spokoju w regionie.

jako jedni z nielicznych skutecznie walczą tam z #!$%@? z Daesh


@hurin: a może wyjrzyj poza Syrię to zobaczysz więcej
  • Odpowiedz
@Siotson: Moim zdaniem Syria jest już przegrana na lata, tam nie będzie spokoju przez bardzo długi czas, za bardzo wymknęło się to spod kontroli. Przecież Assad jeśli wygra zrobi tam takie czystki, jakich ten kraj jeszcze nie widział (a widział dużo). Tak samo w drugą stronę.
  • Odpowiedz
Przecież Assad jeśli wygra zrobi tam takie czystki, jakich ten kraj jeszcze nie widział


@hurin: Cóż, po tym, co robili ostatnio w Hasace to można powiedzieć "sami tego chcieli".
@60groszyzawpis: @NaLiniiFrontu-SyriaIraq:
Swoją drogą dziś Amerykanie kazali im #!$%@?ć za Eufrat... A czy to właśnie za Eufratem nie zdobyli tylu terenów dzięki wsparciu USAF? Trochę to dziwne.
  • Odpowiedz
@Siotson: to co się wyprawia pod tym tagiem, to jest właśnie fanatyzm assadowy.

po lekturze tagu, ktoś nieobeznany w temacie mógłby pomyśleć że w Syrii Assada szampan leje się z kranów, na drzewach rosną dolary, a dobry wujek Bashar zajmuje się przeprowadzaniem staruszek przez jezdnie.
  • Odpowiedz
@DJtomex: no to chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. W tagu w większości pojawiają się informacje. To, że ktoś sympatyzuje z jakąś ze stron jest najmniej istotne.
Chyba po prostu buldupisz bo jako fanatyk Kurdów dostajecie w dupę.
  • Odpowiedz
@DJtomex: coś sobie ubzdurałeś z tym "rajem na ziemi". Asada popiera każdy kto uważa inne opcje za gorsze, a nie dlatego, że sprowadzi "raj na ziemi".
Ale chyba nie ma co dyskutować. Widać, że sobie coś wmówiłeś i będziesz się trzymał swojego urojenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz