Wpis z mikrobloga

Wiem że tutaj większość to fanatycy Assada i cieszą się z wejścia Turków do Syrii, ale mi jest żal Kurdów. W sumie to przypominają mi Polaków pod zaborami i tak samo ich wszyscy wkoło ruchają bez mydła, mimo tego że jako jedni z nielicznych skutecznie walczą tam z #!$%@? z Daesh. Erdogan to taki mały Hitler, Assad też kawał skur****na, o dżihadorebeliantach i isis nawet szkoda wspominać bo to zwierzaki. Szczerze przyznam że kibicowałem Kurdom w połączeniu terytorium.

#syria #bliskiwschod #niepopularnaopinia
  • 26
  • Odpowiedz
@hurin: Źle interpretujesz sytuację. Turcja jest anty assadowska, być może się doagadają, ale mają sprzeczne interesy. Erdogan zdobył władzę grając kartą sunnickiego fundamentalizmu dla którego wrogiem jest szyicki Assad. Mogą się dogadać w ramach wspólnych interesów, ale raczej ich stosunki pozostaną wrogie i jak tylko nadarzy się okazja to wbiją drugiemu nóż w plecy.
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer: No dobra ale odnosiłem to do użytkowników tego portalu, którzy chyba cieszą się ot tak po prostu że Turcja przekreśli plany Kurdom, bez względu na konsekwencje dla Assada.
  • Odpowiedz