Wpis z mikrobloga

Ok, czas zacząć naukę włoskiego w ramach nauczenia się i małego eksperymentu ile mogę się nauczyć:

- Nie mając w ogóle zdolności językowych
- totalnie od zera, nie mając żadnego wcześniej kontaktu z językiem
- limit czasowy w granicach 100 h.

Plan jest w miarę prosty.
- około 3 godzin tygodniowo, przez 14 tygodni, czyli powinienem skończyć przed grudniem.
- Najpierw się uczę 1000 słów najbardziej popularnych.
- Potem jak się uda to do 3000 słów (nie wiem czy zdążę).
- Nie mówić nic o tym żonie, muszę wymyślić jakiś wyjazd do Włoch, nawet na "weekend", zaskoczyć ją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- wszystko zrobić sam bez chodzenia na jakieś kusy stacjonarne.

Jak to zrobić.
Wszystko rozdzielam na 3 elementy.

1. Osłuchanie.
Znalazłem jakiś kurs(tzn. raczej zwroty a nie kurs) angielsko-włoski do samochodu.
I będę go słuchał w kółko, tak z parę razy, aż będę czuł, że dobrze wyodrębniał słowa i pamiętam wyrażenia.

czas tygodniowo oceniam biorąc pod uwagę, mój stan skupienia i to, że głownie skupiam się na drodze: 1,5 godziny tygodniowo:

2. Gramatyka
Muszę poszukać czegoś prostego, co nauczy mnie od podstaw, gramatyki, czasów itp. ale nie słówek
(nie znalezione jeszcze)
0,5 godziny tygodniowo.

3. Słowa
Ściągnąłem jakąś aplikację na komórkę gdzie właśnie uczą 1000 słówek dla początkujacych i 3000 dla średnio zaawansowanych(no jest jeszcze 6000 słówek dla zaawansowanych, ale raczej do tego nie dojdę, chciałbym chociaż te 3000 tak "z leksza" ogarnąć)
1 godzinę tygodniowo.

W grudniu poszukam jakiegoś testu co by określił czy osiągnąłem poziom coś a la A2 (jak dla mnie to bardzo wysoki cel, hm..może w ogóle wysoki, nie znam się)

PS.
Co jakiś czas(chciałbym raz na tydzień) będę starał się wrzucić moje przemyślenia, aby mieć jakąś motywację

No zobaczymy jak to pójdzie.

Znacie może jakieś sensowne "tutoraiale" odnośnie gramatyki Włoskiego? (chodzi własnie o to aby nie było słówek i zwrotów, tylko lekcje gramatyki no wiadomo, słowa są potrzebne ;) )

#wloskidlapoczatkujacych #wloski #95centyl
  • 9
  • Odpowiedz
@LowcaG: Podobny cel ponad rok temu obrał sobie kolega @Detharon z nauką rosyjskiego, lecz obrał on sobie dłuższy przedział czasowy. Właśnie jest na finiszu #225godzinrosyjskiego. Warto dla samej ciekawości przestudiować tag jak mniej więcej wygląda nauka języka od zera.
  • Odpowiedz
Podobnie ponad rok temu zrobił kolega @Detharon z nauką rosyjskiego, lecz obrał on sobie dłuższy przedział czasowy. Właśnie jest na finiszu #225godzinrosyjskiego. Warto dla samej ciekawości przestudiować tag jak mniej więcej wygląda nauka języka od zera.


@NH35: dzięki, to może być dość pouczające.
225 godzin to już dużo, wieczorem przejże z ciekawości.

Jeszcze raz dzięki.
  • Odpowiedz