Wpis z mikrobloga

231514 - 139 = 231375

3 kantony, 2 przelęcze, jedno jezioro i jeden lodowiec, czyli zwiedzam swoje okolice.

Po co robić jedną przełęcz skoro można zrobić dwie? Plan na dziś był prosty - dojechać 55 km i 1300 m w górę leśnymi drogami do Oberwaldu, wspiąć się 1000 m po szosie na przełęcz Furka na 2436 m, łączący mój kanton Valais z kantonem Uri, zjechać czarnym single trailem, wspiąć się dodatkowe 500 do przełęczy Grimsel na 2165 m między Valais i Bernem, zjechać czarnym/czerwonym i wrócić szosą do siebie.

Fajnie było, ale jednak przewyższenia 3000 m nie są dla mnie - bardzo ciężko było pod koniec, może jednak 2 dni przerwy do za krótko na taką trasę, albo po prostu jeszcze kondycja nie wyrobiona. Wydawało mi się, że łatwiej pójdzie.

No i przekonałem się też że nie nadaję się do jeżdzenia po szosie - gorąco i samochody i motocykle za blisko przejeżdżają. Po górskich drogach jedzie się wolniej, ale przynajmniej człowiek się bezpieczniej czuje.

Obie przełęcze piękne, Grimsel jednak ładniejszy z jeziorem Totensee na samej górze na 2165 m. Widok z Grimsel na Furke z lodowcem Rodanu, skąd wypływa Rodan i z Furki na Grimsel z kiepsko widocznym jeziorem jakby ktoś się wybierał i nie wiedział którą przejechać.

Większość drogi dojazdowej do przełęczy biegnie przez drugi największy w Szwajcarii teren na narty biegowe Obergoms - 80 km tras. Zimą tam też można naprawdę dużo czasu spędzić

No i na koniec obowiązkowy rower na Furce i Grimsel i Strava ze sporymi problemami z GPSem

Na zdjęciu Totensee na Grimsel z okolicznymi górami.


Statystyki:

Dystans: 139 km
Czas: ◷09:44:31
Średnie tempo: 4:11 min/km
Średnia prędkość: 14,29 km/h
Kalorie: 13371 kcal
Przewyższenie 3200 m
manedhel - 231514 - 139 = 231375 

3 kantony, 2 przelęcze, jedno jezioro i jeden lo...

źródło: comment_Lic8YzVr7qmOTKi5RIH7qBU7MU2mHQVO.jpg

Pobierz
  • 3