Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim
Jako z racji, że zdałem prawko na kat.A2 to zastanawiam się jaki motocykl wybrać na przyszły sezon. Kategoria A2 trochę mnie ogranicza co do wyboru, to wytypowałem sobie 3 motocykle:

- Suzuki GS 500 - podobno mało awaryjny, spokojny i polecany dla nowych motocyklistów
- Yamaha MT 03 - Sportowy wygląd, trochę wolniejszy od GS 500, niektóre wersje nie łapią się na A2
- Kawasaki Ninja 300 - Ze wszystkich motocykli to on własnie spodobał mi się najbardziej. Kosztuje on dwa razy więcej niż GS 500, ale osiągi ma podobne. Jedyny minus to mała pojemność silnika 300 cm, ale osiągi ma podobne co dwa pozostałe motocykle więc mam dylemat.

Brać lepiej tego GS'a i czekać 2 lata na kat. A czy od razu lepiej zainwestować w te kawasaki?

#motocykle #motomirki #kiciochpyta
  • 36
  • Odpowiedz
Naked vs ściagcz + Jedyny minus to mała pojemność silnika 300 cm

Czekam na rozwój dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja teraz szukam Kawasaki er-5 na pierwsze moto też A2.
  • Odpowiedz
@Tiazz: Ninja będzie zupełnie inna w prowadzeniu. Czy lepsza czy gorsza? Nie wiem, bo jeszcze jej nie oblatałem (znajomy dla żony szuka, więc pewnie przetestuję w niedługim czasie).

Zamiast GS500 to już lepiej CB500 - tylko tutaj też nie wszystkie się oficjalnie złapią na A2, ale z tego co wiem to sporo z nich jest na A2.
  • Odpowiedz
@KurzeJajko: Nie no, jedyne czego się obawiam z tą pojemnością to z ewentualną sprzedażą po zdaniu na kat. A.
Z tego co rozmawiałem z instruktorem to potem ciężko sprzedać motocykl z taką małą pojemnością np 500 cm.
Ale kawasaki to taki "rozrabiaka" więc problemów ze sprzedażą raczej by nie było. Na dodatek pali 3 l/100 przy normalnej jeździe, a GS 500 ok 4-5.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Trochę ich mało na rynku, a jej wygląd i gabaryty niezbyt do mnie przemawiają.
@11mariom: Właśnie wolałbym jakiegoś pewniaka, który z pewnością łapie się na A2 tak żeby później problemów nie mieć w razie czego.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Wezmę pod uwagę. Na początku wiosny będę oglądał dostępne oferty i zobaczę co będzie ciekawego w promieniu 100 kilometrów. Bo nie za bardzo mi się widzi jechać w ciemno z osobą towarzysząca więcej.
  • Odpowiedz
@Tiazz: są normalnie dławione CB500, nawet były serie, które z fabryki wychodziły zdławione. Ja mam chociażby takiego z 25kW w papierach, nawet chętnie go sprzedam :D

Ninja prawdopodobnie będzie najfajniejsza z tego zestawienia - ale nie wiem jak to to się prowadzi (szczególnie dla kogoś świeżego w temacie).
  • Odpowiedz
@11mariom: Pochwalisz się nam tutaj na zdjęciach? Chętnie zobaczę go, ale i tak moto to dopiero na wiosnę będe kupował.

Na gladiusie mi się całkiem nieźle jeździło, ale zchipowana wersja tyle kosztuje że hej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@miniek91: Będe wybierał coś w pełni na legalu. GSXR jest dużo na rynku z wbitą mniejszą mocą, ale zazwyczaj są odblokowane. A w razie czego nie chcę mieć
  • Odpowiedz
@Tiazz: nie znam się ale tak ogólnie
w sumie nie wiem czy już czymś jeździsz czy dopiero zaczynasz, ale;
jak jeszcze nie wiesz na czym chcesz jeździć docelowo, to najlepiej brać coś neutralnego, nakedy/turystyki
szyba mimo że może być brzydka, docenisz z czasem

a co do wyborów twoich, j/w trochę, ninja wymusza pewną pozycję która może być męcząca po czasie - uważaj jak nie masz ze sportami doświadczenia
  • Odpowiedz
@Tiazz: Nie pomyliłem :) Napisałes tylko, ze są odblokowane więc sprecyzowałem że nie ważne czy odblokowane czy zablokowane nie będą dla Ciebie jeśli chcesz wsyzstko full legal :)
  • Odpowiedz
@Tiazz: mimo wszystko to sport, ale nie siedziałem nie jeździłem, może tak być :)
mogę polecić tylko wycieczkę do salonu i przymiarkę dupą
prawda taka że każdy ma inne oczekiwania

Brać lepiej tego GS'a i czekać 2 lata na kat. A czy od razu lepiej zainwestować w te kawasaki?

A jeszcze, nie ważne co kupisz i tak będzie za mało mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps: jak
  • Odpowiedz