Wpis z mikrobloga

#prawo #prawojazdy #dowodrejestracyjny i #przeprowadzka

Czy przeprowadzając się na inną ulicę muszę wymieniać prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne?

Ważna sprawa - stary adres nadal będzie poprawny, bo mieszkają pod nim rodzice. Pojazdy mam zarejestrowane wraz z ojcem (bo po co przepłacać za OC).

Z tego co wyczytałem - w prawo jazdy jest adres zamieszkania (nie zameldowania) i nie mają możliwości zatrzymania go z powodu niezgodności adresu.
W dowodzie rejestracyjnym wg rozporządzenia ministra jest… adres. Tak po prostu adres. Nie jest sprecyzowane czy zameldowania czy zamieszkania. Przy czym policja może go zatrzymać w razie podejrzenia niezgodności ze stanem faktycznym - tylko… tu chodzi o adres czy stan faktyczny pojazdu jeśli chodzi o dane techniczne (moc, masa etc)?

Dowód osobisty nie jest problemem (bo raz, że i tak mi się kończy, dwa jest za darmo, trzy nie ma obowiązku wymiany przy zmianie meldunku od jakiegoś czasu, cztery w nowych i tak nie ma adresu).

Jakoś nie widzę potrzeby by płacić 100.50zł za prawo jazdy teraz (mam bezterminowe, które będę musiał wymienić między 2028 a 2033 - też beton) i później drugi raz za 15 lat (czyli 2031…).

Dodatkowo jak to się ma do tego, że teoretycznie od 2018 znika obowiązek meldunkowy?
  • 1
  • Odpowiedz
Powiem tak, moja matka ma stary adres na prawie jazdy (z 7 lat) i nikt z tego tytułu nie robił problemów z kontroli drogowej, więc teoretycznie trzeba to zrobić a w praktyce nie trzeba bo nikt się nie powinien czepiać.
  • Odpowiedz