Wpis z mikrobloga

Mirki, mam mozliwosc zmiany neta na światłowód.
Opłaca się brać 1Gb/s \ 50Mb/s, czy jednak lepiej nie przepłacać i wziąć 250 lub 500?
Głównie gram w gry, nie streamuję, często rozmawiam przez facetime/skype, fb, mirko, filmy z torrentow, (te większe), czasem wysyłam na google drive jakies pliki ok 1GB. W sumie nie wiem, czy potrzebuję tego gigabita. Doradźcie.
#kiciochpyta #internet #swiatlowod #pomocy
  • 6
@kajet1916 Masz router co obsłuży gigabita, masz w kompach sieciówki gigabitowe, dobrze rozplanowaną topologie sieci? Bo żeby skorzystać z giga musisz mieć wszędzie okablowanie lub minimum ac bezprzewodowo. No i czy różnica w cenie jest akceptowalna?
@Qrystus: Mam router po 300mb/s na 2.4ghz i 5ghz, ale jak przejdę na światłowód, to pomyślę i wymianie na ac. W kompach mam sieciówki gigabitowe i karty wifi z ac. Tylko jeden laptop ma kartę z wifi g, ale z niego muszę korzystać. Topologia taka, że większość kompów może iść po tym gigowym ethernecie, lub w odległości 5 metrów po wifi ac. Cena za 1Gb to ok 119zł, za 500 też,
@kajet1916 Zależy które. Steam czy szybkie trackery nie będą miały z tym problemu. Chociaż ja to bym przy takim necie zastanowilbym się nad sporządzaniem backupu wszytkiego do chmury