Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy o tej porze znajdzie się jakiś cudotwórca, czy może chociaż ktoś z Was powie, że dobrze kombinuje:
Chodzi o telefon #android LG g3 #lgg3 Otóż od kiedy tylko go mam (czyli przełom 2015/2016) powoli robiły się z nim problemy - najpierw mimo że wszyscy dookoła dostali andka 6.0, u mnie przyszła tylko jakaś mała aktualizacja, ale dalej siedziałem na lollipopie.

Później płynność spadała, telefon się grzał, ale dało radę na to przymknąć oko.

Niestety ostatnio jest dramat - telefon przestał przekazywać połączenia głosowe. Nikt nie może do mnie zadzwonić, ani ja do nikogo - każda próba kończy się tym, że telefon traci sieć i kręci się tylko kółko przy wskaźniku zasięgu. To samo, gdy chcę wejść w menu przekazywania połączeń - również traci nagle połączenie.

Chciałem zrobic to po ludzku - reset fabryczny. Nie pomogło. Okazało się też, że ani komputer nie widzi telefonu, ani telefon komputera. Telefon owszem się ładuje, ale nie wyskakuje nawet menu do ustalenia czy ma on działać w trybie przesyłu plików, czy multimediów. Wejście w menu pamięci nie pokazuje również opcji wyboru (uprzedzam rady z internetu).

Udało się raz podłączyć przez wifi do LG PC Suite, ale nie da się w ten sposób zaaktualizować softa ani generalnie nic innego zrobić. Mam wrażenie, że ten telefon po prostu postanowił się #!$%@?ć w kosmos i pokazać mi wielkiego faka. #!$%@? wie co zaraz kolejnego przestanie działać..
Dodam, że telefon jest z #play wiec ich przedstawiciel jest gorąco proszony również o poradę...

Jedyna moja idea teraz, to iść z tym do salonu Playa jutro i oddać telefon na gwarancję, ale obawiam się jakichś mega długich napraw, a telefon służy mi nie tylko do scrollowania mirko.

Proszę Mireczki pomóżcie, ktokolwiek, cokolwiek, jeśli macie jeszcze jakieś clue...

#pytanie #prosba #lg #telefony
  • 18
@rafal-cegielski: jak chcesz koniecznie oddawać do playa, czego nie rozumiem(bo lg ma dobre warunki gwarancyjne akurat) to tylko na rękojmi. Oddawanie na gwarancji do playa to proszenie się o miesięczną naprawę przez pośrednika
@Dork: tak jak pisałem wcześniej - brak wykrycia w obie strony
@Rak-Pustelnik: śmieszku Ty... xD miałem kiedyś kolegę czarodzieja w takich sprawach, ale się kontakt urwał. nie ruszam w takim razie nic.
@rdy: czy masz może jakieś doświadczenie w tej kwestii? Szczerze mówiąc do tej pory byłem w stanie zawsze naprawić coś na własną rękę, ale to jest chyba za gruba sprawa dla mnie
@Kutazzz: tylko że to nie jedyny problem - nie działające usb odkryłem przy okazji #!$%@? połączeń. dodałbym do tego znaczne pogorszenie sygnału gps.
Nawet nie mam jak tych sterowników przeinstalować.

@rdy: no nie powiem żeby to brzmiało optymistycznie z taką ilością wizyt w serwisie ( ͡° ʖ̯ ͡°) chodziłeś do nich z pierdołami, czy grube naprawy?