Wpis z mikrobloga

Siema rowerowe mirki.
Postanowiłem kupić swoją pierwszą szosę (teraz jeżdżę na MTB). Wybór padł na scotta speedster 20, na pełnej 105. Teraz na promocji jest za 4200 plus za 150 zrobią mi laserowy bike fitting. Właściwie jestem zdecydowany (czaję się na niego od dawna i tylko czekałem aż obniża cenę) i jutro po pracy chce pojechać i go kupić. Chciałem się tylko upewnić, czy istnieją jakieś powody dla których nie powinienem tego robić, np. jakaś zajebista promocja innych rowerów. Kiedyś widziałem jakiegoś Focusa za 3800 na pełnej 105 i był nawet od scotta lżejszy, ale nie podobał mi się wizualnie. Więc jak ktoś ma cynk o jakimś ciekawym cebuladealsie to dawać.
I mam jeszcze jedno pytanie: na tej stronie z zasadami rowerowymi pisali, że nie wolno do szosy brać pedałów MTB. A ja mam zamiar to zrobić. Po prostu dlatego, że nie chce mi się później kombinować z dwoma parami butów. Czym się tak naprawdę te pedały różnią, jaka jest przewaga szosowych? I czy warto dopłacać do pd-m540, czy brać 520?
Pozdrawiam, #rower #rowery #szosa #scott #wykopspeedsterclub
morgahard - Siema rowerowe mirki.
Postanowiłem kupić swoją pierwszą szosę (teraz jeżd...

źródło: comment_EKGxVfeAabrwobdcm9zyjb4TEok9PUCK.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@morgahard: i po co ten laserowy bike fitting. Jak ci ustawią i się okaże, że ci tak po prostu niewygodnie, to będziesz tak jeździł, bo tak powiedzieli? I tak na 99% zmienisz, bo coś ci nie będzie pasowało

Są darmowe sposoby na ustawienie, a później już można sobie podregulować tak żeby pasowało do osobistych preferencji. Ufanie samym cyferkom to błąd za 150zł
  • Odpowiedz
  • 1
@Norskee jak będzie niewygodnie to poprawię, a jak będzie wygodnie to zajebiście... MTB mam od ponad dwóch lat i cały czas coś tu muszę kombinować, bo ostatnio jak zacząłem jeździć więcej to zacząłem też czuć kolana. Biorę to trochę dla spróbowania, gdyby wołali 500 to bym se odpuścił.
  • Odpowiedz
@morgahard: nie ma pełnej grupy (korba rs500 i pozagrupowe hamulce klasy 105 5700). Nie wiem jak teraz ceny się kształtują, ale rower spoko. Zeszłoroczny model (99% to samo) wyjściowo był po 4000, a po negocjacjach i bez promocji 3600-3800. Nie wiem czemu ten fitting za 150, ja miałem gratis w cenie roweru ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@trace_error serio były takie ceny? Byłem w sklepie i spóźniłem się o miesiąc na zeszłoroczny model... Jakoś ostatnio te rowery scotta podrożały, scale 770 jak kupowałem też był po 3200 przed negocjacjami, a teraz nowe scale kosztują 3800.
Powiedz gdzie kupiłeś z takimi cenami, to może też pojadę tam kupić. Jak można zaoszczędzić 400 złotych to opłaca się stracić trochę czasu.
  • Odpowiedz
@morgahard: wszystkie modele '16 poszły mocno do góry i jakoś mniej chętni na negocjacje się zrobili jak pytałem właśnie o tego s20 (sam ujeżdżam model '15). Modeli z zeszłego roku to już dawno nie ma, a na pewno speedsterów. Kupowałem w Krakowie w Windsport. Ten fitting normalnie ~350zł, przy zakupie roweru 0zł :-)
  • Odpowiedz
@civi88: A jesteś pewien że Evans wysyła rowery do PL? Bo mi się wydaje, że nie, ale mogłem pomieszać. Ale np cyclesurgery wysyła na pewno. Ale co do cen masz rację, w UK dużo taniej. Sam się przymierzam do zakupu tam właśnie.
@morgahard:
Co do bikefitting'u - jeżeli dopiero zaczynasz, to i tak niewiele Ci da. Ale - od razu będziesz jeździć we właściwej dla Ciebie pozycji, przyzwyczaisz się do
  • Odpowiedz
  • 1
Cena nie powala, ale masz go w PL. Zakup roweru w Anglii wychodzi taniej nawet z przesyłką, w podobnych pieniądzach znajdziesz coś lepszego, ale niewiele.

@Poncjusz_Pijak
No właśnie, a lokalny serwis też ma jakąś wartość. Gdyby szło zaoszczędzić 600 złotych to możnaby się bawić w UK, za zaoszczędzone pieniądze mógłbym go serwisować u nas, ale raczej nie za 200.

@podbrodek tak właśnie zrobię chyba
  • Odpowiedz