Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
Nie ma czasu na tłumaczenia, szybko plusujcie czwarty artykuł Ustawy Wilczka.

Art. 4. Podmioty gospodarcze mogą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonywać czynności oraz działania, które nie są przez prawo zabronione

Czyli co nie jest prawnie zabronione jest dozwolne, bo dzisaj mamy na odwrót, co nie jest prawnie dozwolone, jest zabronione.

Pełny tekst

#4konserwy #polityka #gospodarka #ustawawilczka #neuropa
  • 10
@sakfa: :))
Rozumiem, że pracownik etatowy i niegdy nie brudziłeś sobie rąk działalnością gospodarczę, w szczególności zaś nie miałes nic do czynienia z urzedami skarbowymi, zakaładami ubezpieczeń społecznych, czy sądami gospodarczymi.
@matcheek prowadziłem DG i nigdy nie miałem z żadnym urzędnikiem problemu co oczywiście niczego nie dowodzi bo jest to zaledwie dowód anegdotyczny nieistotny z punktu widzenia całości gospodarki.

Tak czy inaczej #!$%@?ąc od stanu faktycznego - jest manipulacją pokazywanie artykułu ustawy z jednej strony i niepopartej żadnym źródłem tezy z drugiej.
@sakfa: nie jest manipulacją, takie sa fakty, pomimo tego, że nie jest to prawo zkodyfikowane.
Mówię o interpretacjach urzedu skrarbowego chociażby, gdzie zawsze praktycznie rozstrzyga sie na niekorzyśc podatnika. Taka jest praktyka. O tym jak bardzo polskie urzedy upadalaja ludzi mozna sie przekonać dopiero, gdy zarejestruje sie firme w innym kraju, na przykłąd w UK. Bez porónania.
@matcheek no ale nieważne, wnioskuję z tonu twojej wypowiedzi że nie jesteś pracownikiem etatowym i czujesz się poszkodowany bo jakiś urzędnik kiedyś nie pozwolił ci wykonywać działałności która nie była zabroniona argumentując to tym że działalność ta nie jest dozwolona.

Może opowiesz ta historię bo może być ciekawa?
@BojWhucie:
chyba ci się implikacja zepsuła.
że sie nomenklatura uwłaszyczyła, to winisz za to ustawę wilczka???

Co masz do gołodupców??
bo wiekszość Polaków, w porównaniu nawet nei z Niemcami, czy Francja, ale nawet z Czechami to dziady.
Masz im za złe że urodzili sie biedni i chcą wyjśc z biedy??
Rozumiesz w ogóle co piszesz?

Albo do wolniej*szego* rynku??
Barany które pierdza w stolek na etacie w powiatowym urzedzie
@sakfa:
i jeszcze ten sarkazm

Odpowiedz masz już w sobie, stąd moje osobiste przygody z polskimi urzedami nawet nie będą tutaj potrzebne.
Zasanawiales sie kiedys dlaczego pomimo tego ze prowadziles działalność gospodarczą, już jej nie prowadzisz??
@matcheek bo wyjechałem za granicę więc prowadzenie polskiej dg mijało się już z celem. Nie miał z tym nic wspólnego niemiły urzędnik. Ba, gdyby mój obecny pracodawca chciał ze mną podpisać kontrakt na polska dg to brałbym w ciemno, nigdzie na świecie nie spotkałem się z tak niskimi podatkami (19% liniowego pit i pomijanie niska składka na ZUS - dla porównania w Kanadzie już płacę efektywnie 31% a moja krańcowa stopa podatkowa