Wpis z mikrobloga

Żyję w niewielkim mieście położonym nieopodal Łodzi. Mam pracę i mieszkam z rodzicami, więc na brak kasy nie narzekam. Zarabiam lekko powyżej minimum krajowego. Non-stop mam jakieś wydatki (często niezależne ode mnie), więc ciężko odłożyć mi sensowną kwotę, która pozwoli mi się bezstresowo stąd wyrwać do większego miasta, abym mógł zacząć od wynajmu jakiegoś lokum, a dopiero potem zacząć szukać pracy. Moim celem jest Wrocław, bo niesamowicie podoba mi się to miasto. Odwiedziłem je już kilkadziesiąt razy, często będąc tam parę dni z rzędu. Dosłownie się zakochałem. Czasem mam ochotę zacząć szukać tam pracy i po prostu wysyłać CV. Jak myślicie, ile musiałbym mieć odłożone, abym mógł wyjechać do Wrocławia mając już zaklepaną pracę? Mam na myśli opłatę za pokój (nie w centrum), miesięczne wyżywienie, etc. Mam samochód, więc przemieszczanie się do pracy nie będzie sprawiać żadnych problemów.


#kiciochpyta #wroclaw
  • 18
  • Odpowiedz
Mam samochód, więc przemieszczanie się do pracy nie będzie sprawiać żadnych problemów.


@Ainsley: hue hue naiwny( ͡º ͜ʖ͡º)

Wierz mi, że dopiero chęć przemieszczania się do pracy samochodem, to problem :P
  • Odpowiedz
@Ainsley: Zależy jaka dzielnica, studenty zaraz wracają to ceny pewnie pójdą w górę. Ostatnio dużo się czyta że strasznie drogie mieszkania się zrobiły .

Zależy co chcesz robić, jak praca fizyczna, jakieś magazyny Amazony to większość jest w okolicach Bielan.
  • Odpowiedz
@Ainsley: to teraz odpowiem na Twoje pytanie. Wszystko zależy od tego jakie szanse dajesz sobie na znalezienie sobie szybko pracy. Jak myślisz o miesiącu czy dwóch, to musisz mieć 700-900/msc za pokój jednoosobowy plus żarło i paliwo. Jeśli chcesz wynajmować kawalerkę to od 1300/msc.
BTW mam auto na sprzedaż :P
  • Odpowiedz
@Ainsley: Mając zaklepaną pracę już to spokojnie z 1,5k Ci na miesiąc starczy wg mnie. Pokój za 800zł, żarcie z 500 i jeszcze 200 Ci zostanie na #wroclawskiewykoppiwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie 80 zł na miesięczny MPK bo na temat jazdy autem po tym mieście w godzinach szczytu to szkoda strzępić ryja. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ainsley: Też ważne co chcesz robić, jak praca fizyczna, jakieś magazyny, Amazony to szukałbym coś w okolicach Bielan, a jakieś prace biurowe to już bardziej centrum. Mieszkać na Bielanach czy Psim Polu i jeździć codziennie po 15km do centrum do pracy też się średnio opłaca a MPK trochę to zajmie.
  • Odpowiedz
@MichalQ20: @luktuc: @emipk505: Patrzę w kierunku galerii handlowych, jakiś iSpot (jestem ogromnym fanem technologii i produktów Apple), czy inne sklepy elektroniczne - ew. jakieś butiki. Ogólnie to nie wybrzydzam, ponieważ pracuję obecnie na produkcji, gdzie nauczyłem się respektu do pracy ze względu na ogromną ilość obowiązków i wszechobecny chaos, który muszę ogarniać. Ewentualnie jakieś korpo, zaczynając na najniższym szczeblu. Zawsze chciałem mieć pracę za biurkiem - jakkolwiek to brzmi.
  • Odpowiedz
Aha, no i nie celuję z wynajmem na koniec roku - bardziej 2017, tak kwiecień/maj. Chcę uniknąć tego bum na wynajem mieszkań/pokoi ze względu na studentów, bo jakie są wtedy ceny to każdy wie. Przeglądam regularnie oferty od jakiegoś czasu i zauważyłem spory wzrost w ostatnim czasie. Pewnie będzie utrzymywać się jeszcze parę miesięcy i ceny zejdą do bardziej ludzkiego poziomu.
  • Odpowiedz
@Ainsley: nie powinieneś mieć większych problemów z pracą. Najlepiej wcześniej powysyłaj CV i zobacz jak z odzewem. Tylko nie licz na legendarne 15k :P Na Krzykach jest od cholery mieszkań do wynajmu. Przebieraj, wybieraj. Wzdłuż Powstańców Śląskich jest bardzo dobry dojazd do praktycznie każdego miejsca.
  • Odpowiedz
@Ainsley: W butiku za wiele nie zarobisz , jak dostaniesz najniższą krajową to będzie dobrze. Ja osobiście na początek szukałbym coś w kierunku Magazynów, zarobił parę groszy i szukał coś lepszego, nie koniecznie lepiej płatnego na początku. We Wrocławiu jest pełno magazynów i znalezienie pracy w tym kierunku nie powinno być problemem.
  • Odpowiedz
@Ainsley: Pierwszy jest Amazon, jest to ciężka praca ale nie tak źle płatna, Całe bielany są zawalone magazynami, ja zawsze szukam na olx. Ja pracuje na wakacje na Psim Polu w TJX i płacą ponad 2k na rękę. Umowa o Pracę, narazie przez agencje potem bezpośrednio można przejść.
  • Odpowiedz
@Ainsley: Pierwszy dzień po przyjeździe wal do agencji pracy tymczasowej to Ci od razu albo w ciągu paru dni coś znajdą i będziesz miał psychiczny luz, że na czynsz i żarcie zarobisz, i spokojnie będziesz mógł szukać normalnej pracy jaka Ci odpowiada.
  • Odpowiedz
@luktuc: to jest srednia rada, bo pracujac gdzies dla agencji w godz typowych czyli 8-16 raczej ciezko bedzie umawiac sie na rozmowy o prace. A lekka reka urlopu nie rozdaja.
@Ainsley: ja bym na twoim miejscu jak masz jakies doswiadczenie cisnal na produkcje. Serio serio. Biurkowa praca fajna, ale bedziesz na samym dnie, bez ogarniecia i miasta i ogolnie obycia, dostaniesz min na reke i karte benefitu i dziekujemy. Fabryk
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Pracuję obecnie przy produkcji odzieży termoaktywnej na maszynach dziewiarskich Santoni. Z tego co wiem, z tą branżą raczej średnio w rejonach Wrocławia i ogólnie w woj. dolnośląskim. Rejony Łodzi podobno są pod tym względem mocno rozwinięte - i z tego co widzę to chyba serio tak jest, bo takich firm jest tutaj niemało. Niestety, tutaj gdzie jestem jesteśmy traktowani jak bydło. Mamy więcej na głowie, niż
Ainsley - @PurpleHaze: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Pracuję obecnie przy produkc...

źródło: comment_ihdoJ3d2I60BXd3CKyCZ7iGaDI9vTd3J.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ainsley: moim skromnym zdaniem to wzrost cen wynajmu we Wrocławiu ostatnim czasem nie jest spowodowany cyklem: wakacje - studenci tylko tym, że coraz więcej przyjaciół zza wschodniej granicy się zjechało. Z tego powodu praktycznie nie było widać tego że w maju. czerwcu, lipcu można było wyhaczyć lepszą stawkę wynajmu.
  • Odpowiedz