Wpis z mikrobloga

#inteligentnydom
Reaktywuję tag #mondrydom
Jako, że przez zimę chcę zrobić instalację elektryczną w moim nowym domu, zabieram się za tworzenie prototypów. Mam nadzieję, że opisując krok po kroku wszystko co robię, pomogę Wam w podobnych projektach. Mam też nadzieję, że dowiem się czegoś od Was.

Główne założenia projektu
1. Ma być przewodowo. Mam dom w stanie surowym więc mogę sobie na to pozwolić.
2. System powinien być w miarę możliwości rozproszony. Awaria jednego z elementów (w tym "mózgu") w założeniu nie wpływa na działanie większości elementów.
3. Mózg/centrala systemu - #raspberrypi i #domoticz
4. Sensory/przełączniki/przekaźniki na #arduino z MySensors.
5. Ma być z bajerami - wliczając w to małe wyświetlacze dotykowe zamiast przełączników w pokojach.
6. Sterowanie głosowe - w salonie będzie wisiał zapewne iPad mini 3 lub nowszy (ze względu na TouchID). Będzie obsługiwał sterowanie dotykowe oraz głosowe. Poniżej wklejam mój filmik, jak Siri sterowała mi już jakiś czas temu lampką nocną. Druga rzecz - zabezpieczenie TouchID. Chcę mieć możliwość zdalnego wyłączenia wyświetlaczy w pomieszczeniach i zostawienia tylko tabletu, zabezpieczonego odciskiem palca.

Co już mam?
Na razie niewiele. Zmodyfikowałem gotowe sketche z MySensors, żeby każda bramka ethernetowa mogła mieć wpięte też sensory. Mam wpięty przekaźnik i czujnik temperatury + wiglotności DHT22.
rolfik_r1 - #inteligentnydom 
Reaktywuję tag #mondrydom
Jako, że przez zimę chcę zr...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rolfik_r1: Czyli zasilanie ładnie się skaluje :) A przy okazji, MT czy UBNT? Ja w zasadzie już nie zmienię bo kupiłem router UBNT więc jak będę rozbudowywał sieć to raczej w tym kierunku ale jestem ciekawy czy MT to podobne cenowo-jakościowe rozwiązanie czy jest w czymś znacząco lepsze?

Mam router UBNT + switch (jakiś najtańszy z VLANami) + APeki hakowane na OpenWRT na którym skonfigurowałem 3 SSID, każdy na innym
  • Odpowiedz
  • 0
@kwanty: ja zawsze byłem zdania, ze MT na kablu, UBNT na radiu. Chociaż ostatnio wymieniamy MT na UBNT w niektórych węzłach. Na WiFi w domu UniFi AP. Chyba dam sobie dwa takie teraz w suficie
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Trzeba przyznać, że UniFi AP ładne są :) Spokojnie można je powiesić na suficie w salonie. Zastanawia mnie tylko jaki uzysk mają anteny w stosunku do kilku "patyczków" z klasycznych APeków.
  • Odpowiedz