Wpis z mikrobloga

Mam poważny problem z jednym serwisem samochodowym w #poznan. Auto spieprzyło mi się na środku skrzyżowania, musiała je ściągnąć laweta. Zgodziłem się na naprawę w polecanym serwisie - wydawali się w porządku, bo to jakaś sieć serwisów, mieli dobre opinie na necie. Wzięli moje auto do naprawy, miało być gotowe w 2 godziny, jeszcze tego samego dnia. Oddałem im samochód głównie ze względu na tę obietnicę, gdyż następnego dnia miałem jechać nim na wakacje. Dzisiaj mija 9 dzień jak moje auto nie zostało naprawione. Nie mogę doprosić się tego by informowali mnie o stanie faktycznym, w jakim aktualnie się znajduje samochód. Dałem im ostateczny termin realizacji usługi do końca dnia w poniedziałek, ale mam poważne wątpliwości czy go dotrzymają - przekładali już termin 7 razy.

W związku z tym chciałbym Was zapytać, czy możecie polecić mi już teraz jakiegoś radcę prawnego w Poznaniu, albo jakieś możliwości rozwiązania tego cyrku z nierzetelnym serwisem? Bo auto jest mi potrzebne maksymalnie do przyszłego piątku, a w tej chwili nie mam pewności że je otrzymam(a do tego nie mam pewności że auto będzie na pewno sprawne).

#prawo #samochody #mechanikasamochodowa
  • 15
@mpower: Masz plusa na pocieszenie. Taurus ma darmowe porady prawne, ale czeka sie ponad tydzień, może teraz w wakacje będą mniejsze kolejki. Możesz sie umówić na spotkanie, a możesz opisać wszystko w mailu i taka droga dostać odpowiedz.
@mpower: wszystkiego domagaj się na piśmie. Ponadto gdy już zrobią Ci auto, odbierz je, nie płacąc. Jak nie będą chcieli wydać auta - wezwij policję. Serwis nie może zatrzymać pojazdu nawet jeśli Ty nie zapłacisz za naprawę. To nie problem policji,że nie kazali Ci naprawić auta płacąc z góry i swoich praw mogą dochodzić w sądzie. Innego rozwiązania nie widzę.
@Smieszek_Poza_Kontrolo: czyli jeśli w poniedziałek się wyprą tego ustalonego terminu realizacji, wtedy wysyłam do nich pismo oficjalne. Częściowo niestety zapłaciłem... Ale rzeczywiście kusi by za resztę nie zapłacić skoro tak postępują. Pytanie, czy wtedy nie mają prawa do demontażu tych części, za które odmówię zapłaty? Jeśli tak zrobią, to auto na swoich kołach nie wyjedzie.
@Smieszek_Poza_Kontrolo: rachunku jak na razie nie otrzymałem, ale mam potwierdzenie zapłaty kartą na rzecz firmy i na tę kwotę będę się domagał szczegółowego rachunku. Uzgodniona poza tą kwotą była jeszcze jedna naprawa i ją zamierzam zapłacić. W ciągu tygodnia serwis zadzwonił, że wyszło coś jeszcze, ale wtedy zwyczajnie ich już wyśmiałem i powiedziałem, że mnie to nie interesuje. No i nie mieli wyjścia jak powiedzieć, że zrobią to na swój koszt.
@mpower: Niestety nie należy ufać sieciówkom jeżeli chodzi o warsztaty samochodowe. Mi taki jeden warsztat chciał rozbierać skrzynię biegów i wymieniać simeringi przy wycieku oleju i chcieli za to 1000PLN.
Pojechałem do warsztatu na wsi, który prowadzi znajomy ojca - naprawa to wymiana korka za 50PLN.
@zygus2: tak zamierzam zrobić jeśli w poniedziałek nie będzie gotowe. Problem w tym ze auto samo nie pojedzie. Najlepiej byłoby ich obciążyć kosztami, ale to już wymaga chyba jakichs prawnych kroków
@mpower: podaj dla bezpieczenstwa innych nazwe warsztatu prosze. Chcialbym oddac na uszczelnienie miski olejowej i sprawdzenie panewek czy wszystko gra i nie moge sie zdecydowac na mechanika w poznaniu.