Wpis z mikrobloga

Wykopie poratuj, wtyczka zasilająca do laptopa wczoraj działała normalnie a dzisiaj nie chce już wejść. Zupełnie. Przypadkowo pociągnąłem za kabel ale ok 4 tygodnie temu, do tej pory nic się nie działo. Wejscie w laptopie wygląda tak: dwa bolce + jedna "blaszka". Jakies domowe sposoby zeby to naprawić czy trzeba wymieniać całe gniazdo?

#komputery #komputerypomoc
  • 13
@lepatry: Też tak myślę - że to coś w gnieździe zasilania. Tyle, że trudno mi powiedzieć jak te dwa bolce powinny się układac w stosunku do tej blaszki - na oko jest wszystko równo i w miarę na środku. Z fotami może być problem...

@tygry: Dziękuję :)
@planet3437: podaj marke, model lapka, zdjęcia rzeczywiście słabej jakości i nic nie widać. Ja ci moge poradzić żebyś obejrzał dokładnie czy wszystko jest dobrze ustawione(bolce, blaszka), względem wtyczki. Jeśli tak to powioli spróbował włożyć patrząc gdzie sie blokuje. Pamietaj nic na siłe!!!
@nerqus: Samsung rf511.

Edycja: Wczoraj wszystko działało normalnie. Potem wyjąłem wtyczkę z gniazdka i dzisiaj juz nie pasowała :| Gniazdo jest w okolicy procesora i kary graficznej więc może metal się odkształcił.rozszerzył z powodu ciepła (75 stopni). Z tym ,ze znów - wcześnij nic takiego nie miał miesjsca
@nerqus: Dzięki za pomoc, własnie wróciłem i ...dziala. Spędziłem nad tym dobre dwie godziny rano a teraz jak gdyby nigdy nic mozna było podłączyć. Dorywczo wystarczy a potem trzeba będzie i tak zanieść do serwisu - ważne że teraz nie musze :]

Pozdrawiam i miłego popołudnia