Wpis z mikrobloga

#xiaomi #ibuygou #mi4s
Mirony! Kupując Xiaomi Mi4S stanę przed koniecznością odblokowywania bootloadera i wgrywania customowego romu. Trochę się boję, że coś mi nie pyknie, coś skopię, coś nie będzie działało, whatever i będę narobię sobie tylko kłopotów.
Mieliście jakieś problemy z wykonywaniem takiej operacji? Poradniki opisują wszystko tak 100%, czy może może się okazać, że w moim telefonie jest akurat coś minimalnie inaczej i będę musiał kombinować na własną rękę, albo pisać na forach?
Jakbyście podzielili się swoimi doświadczeniami na ten temat i udzielili ewentualnie jakichś rad to byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
Ja ciężko wspominam przejście z global china na global dev i to po odblokowanie bootloadera. Były nie małe problemy okazało się że rom powinien być zmodyfikowany itd. Nie obyło się bez postów na forum i bootlopa.
Jeżeli masz global to polecam przy nim pozostać
@blask_jutrzenki: też się trochę obawiałem, ale u mnie poszło bezboleśnie. Najpierw sprawdziłem czy mam zablokowany bootloader, wyszło że niby tak. Próbowałem go odblokować ale tool od Xiaomi coś nie chciał współpracować. Wgrywałem jakiś chiński ROM, ale i to nie pomogło.
Nie więdząc co jest grane spróbowałem jednak wgrać rom MIUI polska i o dziwo poszło. Później też robiłem podejście do cyanogenmoda, też wgrał się bez problemu. Stąd mój wniosek że chyba
@blask_jutrzenki mi4s ma tylko romy china to raczej nie będzie problemów. Ja ostatnio miałem kłopot z odblowaniem na wersji global, przez sprzeczne informacje w poradnikach. Nie ma się czego obawiać. Mirko pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz zgodę na odblowanie?
@blask_jutrzenki bo uzyskanie zgody trochę trwa także konto możesz złożyć i dzisiaj oraz wystąpić o zgodę. A jak bardzo bardzo szybko zamówisz i chcesz zmienić to odezwij się na pw bo mam wolne konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dapu: Mirku też teraz walczę z mi4s i w ogóle nie mogę odblokować bootloadera, ale o modyfikacji domu nic mi nie wiadomo ( ͡° ʖ̯ ͡°) podrzucisz jakieś informacje czy link?
@random2o proponuję polskie forum lub jak nie znajdziesz odpowiedzi to oficjalne. Tutoriali I materiałów jest od groma. Jaki soft china czy global?
@random2o jak global to bym nie kombinował tylko zostawił. Ale jeżeli musi być MIUI Polska to z tego co pamiętam mieli tutorial instalacji nawet na zablokowany bootloader.