Wpis z mikrobloga

UWAGA - można jeździć rowerem po chodniku jeśli:
Chodnik ma więcej niż 2m
Pogoda jest niesprzyjająca
Nie ma ścieżki rowerowej/sama jazda rowerem utrudnia bardzo ruch na jezdni
@Alibabaa:

Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym).

Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy:


1. jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub

2. podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub

3. są spełnione jednocześnie trzy warunki:

a) chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości,

b) ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością
@JeffMangum: Fajnie by było jakby wszyscy, którzy już musząjechać po chodniku jeździli wolno, szczególnie gdy mijają pieszych. Rower może się obrazić na samochód i zjechać na chodnik, a gdzie ma się podziać pieszy?
@JeffMangum: szanuje nawet nie wiesz jak bardzo, bo jestem w stanie zrozumiec, ze jazda rowerem po ulicach w PL to dosc karkolomny pomysl.
Ale z drugiej strony staje mi przed oczami obrazek ostre kolo - kurier z amerykanskich filmow wannabe, ktory mija ludzi na chodniku na grubosc owiewki. Albo jadace tyraliera 3/4 osoby na swoich wypasnych holendro-ukraino-miejskich krazownikach, zajmujac cala szerokosc drogi, ktore dra jape na kazdego kto nie chce sie
@PurpleHaze: Jak sam widzisz, są rowerzyści i cwele-cykliści. Skrajnym debilizmem jest uważanie się za pana chodnika będąc na nim gościem. Lubie #!$%@?ć na rowerze ale mam na tyle zdrowego rozsądku, że jak zbliżam się do pieszych to po prostu zwalniam bo nie wiem czy, któryś z nich nie odskoczy nagle w bok... A po ulicy zwyczajnie boje się jeździć jak widzę jak poruszają się po mieście nasi kierowcy.

Z drugiej strony,