Wpis z mikrobloga

@sturl4ny: 1.4 TSI 150KM na razie zrobione 5k i nic sie dzieje. Pomijam 2 wezwania na akcje serwisowe, ale z silnikiem nie ma to nic wspolnego. W miescie 8-9l, a trasa 5-6. Olej zlopie, jak przycisniesz.
  • Odpowiedz
@sturl4ny:
W brawurowym stylu łączy wszystkie wady diesla (dwumasa, turbo, od przyszłego rocznika mają tam montować filtr cząstek stałych) z wszystkimi wadami benzyny (gorsza żywotność oraz spalanie w dalszym ciągu wyższe niż diesel)
Nie mówiąc już o łańcuchach i spalaniu oleju xD
  • Odpowiedz
W brawurowym stylu łączy wszystkie wady diesla (dwumasa, turbo, od przyszłego rocznika mają tam montować filtr cząstek stałych) z wszystkimi wadami benzyny (gorsza żywotność oraz spalanie w dalszym ciągu wyższe niż diesel)


@oficer-prowadzacy: W brawurowym stylu to można obalić wszystkie Twoje teorie. Dwumas w benzynach przenosi mniejszy moment obrotowy niż to ma miejsce w dieslach. Czyli jego zużycie jest znacznie mniejsze, do tego zawsze możesz wziąć automat ( ͡°
  • Odpowiedz
@CzystaMaestria: Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem takich dźwięków. Jeżeli silnik jest zimny to tak przez 15-20 sekund od uruchomienia można wyczuć, że biegi wrzuca może odrobinę mniej delikatnie ale bez żadnych dźwięków. Jedyne co mam DSG do zarzucenia to to, że przy ustawieniu na D sporadycznie za późno zmieni z 2 na 3. Ale do tej pory zdarzyło mi się to jakieś 3 czy 4 razy więc to marginalny przypadek.
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: Nową wersje wprowadzili na przełomie 2011/2012. Silnik różni się od starszej, nawet pojemnością.
@john_frusciante: Olej wymieniony po przebiegu 3 tyś, gdyż wszędzie wlewają long-life. Kolejna wymiana przy 18 tyś, ale mimo wszystko potrafi żłopnąć oleju, jeśli przyciśniesz. Niby do 15 tyś może brać olej, ale się przekonamy.
  • Odpowiedz
@CzystaMaestria: W 1.8 i 2.0 TSI jeszcze się chyba nie uporali z tym olejowym problemem. Znajomy ma GTI z 2014 roku i przy ostrym upalaniu bierze olej jak szalony. U mnie przez 15 tys. na Millersie nie wziął prawie nic, a często jeździ po "niemieckich autostradach" ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz