Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć przygodę z terenem i myślę nad kupnem jakiejś małej i dość ekonomicznej terenówki. Tu pojawia się moje pytanie do was jakie są koszta utrzymania takiego auta, jak często coś się psuje i co najczęściej? Myślałem nad suzuki samurai, ale może macie jakieś inne równie ciekawe propozycje.
#motoryzacja
  • 7
@dolzykkk: jakiś czas temu Edytka z TerenWizji polecała Suzuki Jimny. Gdzieś nawet na YT jest ten film. A ceny? Utrzymanie? Panie, nie ma "minimum". Jak się jeździ w teren, to trzeba liczyć się ze stratami i zniszczeniami ;)
@dolzykkk: Jaki budzet? Daily Driver? Ile kilometrow pokonujesz? Przewidujesz dluzsze trasy? Jaki teren? Wyprawa? Przeprawa ?

Koszty utrzymania na drodze nie sa specjalnie wyzsze niz osobowki pomijajac spalanie. W terenie zalezy od fantazji. Samurai jest do dupy.
jak często coś się psuje i co najczęściej?


@dolzykkk: Napęd. Najczęściej krzyżaki, półosie. Koszty utrzymania? Zależy jak jeździsz w terenie, czy lajtowo czy ostra przeprawa. Same naprawy to nie jest wielki koszt. Pieniążki zaczną płynąć jak będziesz modyfikować samochód, wtedy sky is the limit, a modyfikować będziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Samurai dobra fura, lekkie, małe, dużo dedykowanych gratów, przetarte ścieżki na patenty. Tylko gnije. Jeszcze
@bigger
Budżet to max 7 tysięcy złotych, myślę że raczej nigdzie za województwo nie będę się nim wybierać, dopiero będę zaczynać to nie będzie to jakaś hardkorowa jazda
@dolzykkk: Dlaczego odpada? Samurai defacto jest samochodem 2-osobowym (tak, wiem że z tyłu jest kanapa, ale max co tam wciśniesz to dwa pekińczyki( ͡° ͜ʖ ͡°)), więc i miejsce na butlę się znajdzie.
Jak kupujesz to nie bój się samochodów używanych w terenie, zazwyczaj są bardziej zadbane mechaniczne od tych "igła, nie topiony, nie katowany w terenie". Uważać na korozję. I szykuj się na mega spartan :)