Wpis z mikrobloga

Mirki, rodzice się starzeją i ostatnio mówili, że fajnie oglądać TV na dużym ekranie. Myślę, że fajnie byłoby wymienić kineskopowy telewizor na coś nowszego.
Rozglądałem się za Samsungami, np.
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/uhd/UE50KU6072UXXH

Ale natrafiłem też na takiego Philipsa z Androidem:
http://www.philips.pl/c-p/50PUT6400_12/6000-series-smukly-telewizor-led-4k-uhd-z-systemem-androidtm-i-technologia-pixel-plus-ultra-hd

No i natrafiłem na taniochę, czyli Thomsona:
http://www.thomsontv.pl/telewizory-z-plaskim-ekranem-led/seria-a6/50UA6406-tv-50-cale

Podpowiedźcie mi co jest lepsze: zwykłe smart Tv jak w Thomsonie lub Samsungu, czy lepiej wybrać telewizor z Androidem? Skłaniam się ku androidowi, ale może to będzie niewypał…

No i co sądzicie o podanych przeze mnie modelach telewizorów? Czy telewizory Samsunga są tak samo złe jak ich komórki?

#telewizory #samsung #philips #thomson #smarttv #android

Który TV wybrać?

  • THOMSON 50UA6406 9.1% (1)
  • PHILIPS 50PUT6400/12 54.5% (6)
  • SAMSUNG UE50KU6072UXXH 36.4% (4)

Oddanych głosów: 11

  • 26
@mariecziek: w Smart TV nie widzę sensu. Posiadam i żałuję. Cenowo wyszło by na to samo gdybym kupił zwykły telewizor + przystawkę w styli Intel Stick albo Raspberry, a możliwości znacznie większe. W Samsungu chodzi to bardzo ociężale ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mariecziek: nie bierz żadnego z nich. W cenie 3 tys znajdziesz już telewizor ze 100hz matrycą (wszystkie które podałeś mają 50Hz) jak np Sony 55W755C , który będzie miał płynniejszy obraz a jeżeli chodzi o szczegółowość obrazu mimo że Full HD to zupełnie inna liga niż ten Philips czy Samsung (thomsona nie widziałem na żywo). Jeżeli chcesz z kolei dobrego philipsa to polecam 49PUS6561. Plusy takie jak Sony oraz dodatkow UHD,
@Quattron: Można pewnie też wziąć coś takiego: LG 49UH600V
Nie ma masy bajerów, ale jest znacznie tańszy niż Sony lub Philips.
Skoro TV ma USB, to mogę podłączyć swój pilot z klawiaturką :)

W ogóle… strasznie trudno wybrać dobry telewizor o wielkości 50 cali… Chiałbym coś w miarę dużego, bo TV będzie oglądany z dużej odległości, ale 55 zwyczajnie mi się nie zmieści… 50-51 cali byłoby idealnie…
@mariecziek: jest znacznie tańszy przez to że ma matrycę 50hz i do tego słaby system uplynniami przez ma bardzo widoczny judder (czyli takie skakanie czy też drżenie elementów ruchomych obrazu. Wszystko jest kwestią ceny. Klawiatury w tej chwili działają prawie z każdym tv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mariecziek: i jeżeli chcesz wydać bardziej w cenie 2500 to odpuść sobie 4k a szczególnie od LG. Matryca m+ (czy też rgbw) jest jedynym z największych wałków w tym roku. Cała seria 6 takowe posiada. Kilka organizacji nawet nie uznaje tego jako uhd. Nawet na portalach polskich czy zagranicznych gdzie swego czasu kilka modeli) lg było chwalonych był po nich duży pojazd.
@mariecziek: LG polska na swojej stronie podaje odświeżanie wg jakiegoś swojego wskaźnik. W innych krajach nie robią takiego wałka. Dwa tygodnie temu nawet pisałem do brytyjskiego oddziału z pytaniem o jeden model to po prostu odpisali że nie specyfikuja tak jak wszyscy producenci. Z kolei lg polska i idzie w zaparte. Wiarygodne info jest na kilku forach elektronicznych oraz jak wpiszesz w Google "display specyfications" to pojawi się strona z tą