Wpis z mikrobloga

@Bonetti: myslałem o tym żeby kupic troche bitcoinów - ale zbyt często słyszę o jakichś aferach, kradzieżach itp. musiałbym to wszystko trzymac na tzw. zimnym portfelu (czy jakoś tak)

ogólnie dobry patent z tymi bitcoinami mi wadł ostatnio (mało przemyślany, więc może zawierac błędy):
- masz z żoną wspólny kapitał - w przypadku rozwodu 50/50
- Ty wypracowałeś z tego 90% - więc lekko by cie wyruchano
- szybki zakup bitcoinów i ściema (zgubiłem
  • Odpowiedz
@niebedzienietzschego: osobiście jeżeli masz już przynajmniej 2-3 mieszkania albo aż tak bardzo nie chcesz w to inwestować to szedłbym w kierunku dywersyfikacji na akcje ok. 3 większych spółek na gpw, spadki były spore teraz trochę odetchnienia jest, można jeszcze poczekać i zrobić zakupy, do tego obecnie na pewno złoto lub/i srebro. Sam na pewno włożyłbym jakąś część we franka, dolara i może jakąś malutką część w euro, oczywiście po kolei
  • Odpowiedz
@bartez_94: właśnie w temacie mieszkań siedzie, więc dlatego o to nie pytam. Musze dywersyfikowac tak jak mówisz, bo w przypadku wpadki będę leżał i kwiczał. Myślałem o złocie - ale nie rozumiem rynku.
Akcje firm dużych napewno, bo w średnie/małe się boje - newconnect tym bardziej odpada. Pomyśle o jakimś KGHM może.

A co do walut to kupno realnej waluty czy Forex i trzymanie tego?
  • Odpowiedz
@bartez_94: Aha jeszcze jeden problem, ja nie chce za bardzo marnowac na to wszystko czasu.
Czas poświęcam zawodowo i dla siebie/rodziny - nie chce spedzac kolejnych godzin studiujac wykresy firm/surowca. Tak to sam bym siadł i się zainteresował - ale wiem ile to trzeba godzin, by sensownie coś wybrac.
  • Odpowiedz
@niebedzienietzschego: osobiście bym właśnie wybrał KGHM, PKO i PZU, z mniejszych może CDR bo potencjał jest spory, z giełdą jest tak, że lepiej pilnować i czasem się pozbyć nawet przy dłuższej inwestycji, żeby po chwili odkupić taniej, wiele z większych spółek r/r traciło więc może taka inwestycja odpychać. Złoto i waluty brałbym fizycznie raczej jeżeli miałaby to być dłuższa inwestycja, a czasy nie zapowiadają się jakoś specjalnie kolorowo :/
  • Odpowiedz
@niebedzienietzschego: Jeżeli nie chcesz marnować czasu to raczej "bezpieczne" kwestie. Obligacje, może np jakieś indeksy giełdowe typu instrumentu na wycenę całego wig 20 itp. Forex, złoto, akcje pojedynczych firm wymagają włożenia w to pracy. Spółki surowcowe typu KGHM są ryzykowne bo często sytuacja w spółce ma mniejszy wpływ na notowania vs zmiany w prawie, ceny na rynku surowców itp.
  • Odpowiedz