Wpis z mikrobloga

Do mirkow z ogrzewaniem gazowym. Jak macie rozwiązane podgrzewanie wody? Myślę czy lepiej cały dzień utrzymywać ciepła wodę czy grzać no rano, po południu i wieczorem? Ktoś to obliczal, może podzielić się doświadczeniami? #budujzwykopem
  • 3
@eXe1987: Jakbym miał teraz kupować to brałbym piec gazowy z bojlerem na wodę, teraz mam sam piec gazowy. Jak jest lato to wszystko jest w porządku, ciągle ciepła woda itd. Natomiast w zimie, kiedy jest włączone ogrzewanie trochę nie wydala (duże zmiany temperatury jak się bierze prysznic, ciepła woda przez 2 minuty, później 15 sekund zimna, później znowu ciepła). Sam bojler nie wystarczy, wujek ma i rano tylko jedna osoba weźmie
czy lepiej cały dzień utrzymywać ciepła wodę czy grzać no rano, po południu i wieczorem?


@eXe1987: totalnie nieopłacalne grzanie i niegrzanie.
Mierzyłem dawno temu: Obiekt = zwykły najzwyklejszy boiler pic-rel, z zewnątrz żółta pianka, dodatkowo ocieplony poprzez obudowanie go skrzynką i upchanie do tej skrzynki resztek żółtej wełny mineralnej z remontu. Ponieważ mam grzanie i gazem i grzałką elektryczną, to łatwiej mierzyć ilość energii elektrycznej, i tak mierzyłem. Do utrzymania ustawionej
Pobierz hrumque - > czy lepiej cały dzień utrzymywać ciepła wodę czy grzać no rano, po połudn...
źródło: comment_2PuOfkXYYG98wENmOrRG0Mjn2xF7KQ6z.jpg
(duże zmiany temperatury jak się bierze prysznic, ciepła woda przez 2 minuty, później 15 sekund zimna, później znowu ciepła).


@XTas: też tak miałem i problem rozwiązała w moim przypadku bateria termostatyczna