Wpis z mikrobloga

@Sixshoe: Nie masz znajomego który choć trochę zna się na komputerach? Każdy ma takiego. To nie jakaś wielka filozofia, kup części i składaj. Zerknij na proponowane zestawy w danej kwocie na stronach typu pclab.pl czy purepc.pl. "Stary komputer" to znaczy z którego roku? Raczej tylko obudowa, zasilacz i dvd by pasowało, a z zasilaczem bym i tak nie ryzykował.
  • Odpowiedz
@spo_: tak też myślałem ;) odkupiłem go od firmy za stówkę z nadzieją, że coś z niego będę mógł użyć w nowym kompie. Może obudowę chociaż będę mógł użyć?
  • Odpowiedz
@Sixshoe: Napisz jeszcze, co chcesz robić na tym kompie. Bo jeżeli chcesz go mieć do neta, fb itd to ten stary ci wystarczy :) Ew. złożysz sobie coś nowego za 1/2 budżetu. A jeżeli chcesz sobie pograć (to chyba najpopularniejszy powód posiadania peceta), to potrzebna duża obudowa, więc stary komp do niczego się nie nada.
  • Odpowiedz
@chuckd: Prosty montaż filmów na potrzeby pracy, pakiet office do pracy oraz granie (to najażniejszy cel zakupu PCta). Do tego starego kupie jakis HDD jako zapasowa blacha :)

@Tak_masz_racje: Ursynów w razie konsulatacji osobistej przy okazji modernizacji komputera ale generalnei to planuje kupić w internecie - jeszcze nie wiem gdzie dobrze składają komputery :)
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: no jak to jak. Karta 2k, procek 1k, płyta 400 i reszta dysk/ram/zasilacz. Jak jesteś w stanie dopłacić 100 czy 200zł to można się wyrobić, ale to juz musisz sam sobie pomyśleć czy warto.
  • Odpowiedz
@ETplayer: ten zestaw jest świetny ale troszeczkę przekracza budżet bo przecież muszę dodatkowo dokupić jeszcze klawiaturę, myszkę, monitor i głośniki. myślę, że będę oscylował w granicy 3400/3500 + 500/600 zł na dodatki
  • Odpowiedz