Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy!

Wczoraj komputer stwierdził, że robi sobie wolne.
Przedwczoraj wszystko śmigało, wczoraj po włączeniu zostałem przywitany czarnym ekranem i takim dziwnym jakby "pykaniem" z głośników.
Wszystko się kręci, wszystko się świeci tak jak wcześniej, no ale czarny ekran i pykanie.

Pierwsze skojarzenie - kabelki się poluzowały, może karta graficzna, wszystko podociskałem - nic.
No to RAM. Wyciągam, wkładam, zamieniam miejscami, robię testy memtestem i takie tam - wszystko ok, BA, nawet się włączył. I działał. A potem po nocy rano dzisiaj znowu to samo.
Metoda działania mojej maszyny w tej chwili - wyłącz zasilanie, wyjmij kość ram, włącz (DZIAŁA), wyłącz, włóż kość ram, włącz i DZIAŁA.

No ale coś ewidentnie jest nie tak.
Wszystkie sprzęty jeszcze na gwarancji ale nie wiem co konkretnie wysłać, bo sporo kupowane w różnych sklepach. RAMy niby są ok, może coś nie tak z płytą?

W załączniku podzespoły.

Pozdrawiam.

#komputery #technologia #ram #procesory #kartygraficzne #pomoc #cojestnietak
Pobierz savagetommy - Mireczki pomocy!

Wczoraj komputer stwierdził, że robi sobie wolne.
...
źródło: comment_fn6XpLkkb2Ey3ANXSthteUa1aODXUGzN.jpg
  • 7
stary... u mnie galaxy s4 kiedyś postanowił zrobić sobie wakacje...
jak jechałem na wakacje to 2 tyg przed wyjazdem się spier.... nie włączał się, wyczytałem wszystkie poradniki czy inne badziewia jak to naprawić i nic..


Trzeba zrobić jakąś petycję, że precz z wakacjami dla sprzętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@savagetommy: Widzę też GIGABYTE. Od razu mówię, że to nieobiektywna opinia, ale podobny problem miałem w starym kompie, gdzie też miałem płytę tego producenta. Po wielu próbach się poddałem, bo wyjmowanie i wkładanie kości rzadko pomagało.
Inny przypadek to też Gigabyte, gdzie nagle komputer przestał się poprawnie uruchamiać - niby chodził, ale nic się nie działo, nawet do biosu nie dało się wejść. Potem się okazało, że sytuację uratowało skopiowanie biosu
@erplus: no ale tak z dnia na dzień? Jutro lecę na 2 tygodnie na wakacje i wkurza mnie, że jak wrócę będę musiał się martwić i wysyłać 10 podzespołów do 10 sklepów na gwarancje :p

Komputer jest czysty przedmuchany, ale z czułością :P
@savagetommy: W pierwszym przypadku zdarzyło się właśnie po czyszczeniu (przedmuchaniu) obudowy sprężonym powietrzem.W pozostałych samo z siebie, z dnia na dzień. Zawsze jeszcze możesz sprawdzić, czy da się bios zaktualizować, gdy braknie pomysłów, aczkolwiek to raczej nie sam bios jest winny.
@erplus: najwyżej odeślę płytę na gwarancję, ale nie mam 100% pewności, że to ona, stąd mój wpis :P

W ogóle niby człowiek pół życia siedzi w komputerach a jak coś jest nie tak to nigdy nie wiadomo. Czysty nonsens :)