Wpis z mikrobloga

#motocykle #pytanie #gps #aliexpress

Cześć wszystkim, mam do was 2 pytania, bo dotychczasowe poszukiwania w necie dały dość zróżnicowane wyniki.

Czy macie może jakieś doświadczenie z motocyklowymi uchwytami na GPS/telefon z Aliexpressu? Widzę tam m.in. podróby systemu RAM i zastanawiam się, czy nie dać im szansy.

Druga sprawa - czy kojarzycie aplikacje na Androida, które potrafiłyby "unikać" asfaltu? Chciałbym czasem przejechać się jakimiś gruntowymi i szutrowymi drogami itp. ale nie zakończyć wycieczki pośrodku jakiegoś pola.
  • 7
@Pantokrator: @bocznica: Ad 2. Nie ma czegos takiego.

Polecam (naprawde POLECAM) zainstalowac sobie basecampa (albo podobne) lub uzyc gpsies (lub podobnej) i samemu wyrysowac jakas traske i wrzucic na telefon. Best. Way. Ever

Apki jakies tam sa, ale z doswiadczenia opcja offroad NIGDY nie dziala jak powinna.
@bigger: mówiąc szczerze, to dla mnie może działać i bardzo słabo, byle prowadziła jakąś drogą do celu, bo cała zabawa polega na tym, bym nie musiał się bardzo zastanawiać, gdzie jadę. Drogi gruntowe są dostrzegane przez wiele map, tyle, że większoś,ć potrafi ich co najwyżej unikać :)
Jeśli chodzi o samodzielne planowanie trasy itd. to tu jest dużo opcji, ale nie ukrywam, że fajnie się jedzie "gdzie oczy poniosą".
@Pantokrator: To wgraj sobie poprostu jakas mape topo (np. http://www.gpswielkopolska.pl/ ma kazdy pie**ny dukt w lesie) i jedz spogladajac na ekran raz po raz. Na azymut.

Jezdze na moto w offroadzie z 15 lat. Przetestowalem kazde mozliwe rozwiazanie. Jezdze w sposob jaki mowisz dosc czesto i dla mnie tylko garmin.

Tak jak chcesz to zrobic aktualnie sie nie da. Jakis tam tomtom ma opcje "ekscytujaca trasa" automapa ma zdaje sie "bezdroza",
@Pantokrator: @bigger: od jakiegoś czasu tez szukam takiego rozwiązania ale kończy sie jak bigger napisał - basecamp albo gpsies, track do Garmina i telefonu z OruxMaps (darmowa). Przy wytyczaniu warto jeszcze popatrzeć na geocache - dużo fajnych rzeczy można odkryć (urokliwe jeziorka, bunkry, cmentarze, mogiły).