Wpis z mikrobloga

Rysy od słowackiej strony bardzo prawilna trasa, polcam każdemu nawet niewytrenowanemu Mirkowi. 06;15 odjezdza autobus z pks w Zakopanem. Po drugiej stronie tatr- W Starym Smokovcu autobus jest o 7.37, tam elektriczką do stacji i nazwie Popradzkiego Pleso- wysiadka o 8.42. Elektriczka wolna #!$%@?, ale jedzie.
Podejście do samego Popradzkiego Jeziora jest asfaltowe tak jak nad Morskie Oko, lecz znacznie stromsze.Widoczki stamtąd są już bajeczne.
Dalej w górę na Rysy wiedzie bardzo przyjemna trasa, bez porównania łatwiejsza od podejścia polskiego. Łańcuchy są w jednym miejscu i miejsce to się korkuje.Odstałem jakieś 15 min, niestety.
Wspaniałym miejscem jest Chata pod Rysami, na wysokości 2250 m.n.p.m Gorąco polecam gorącą czekoladę. Jedna 2 ojro. Stamtąd jakieś 40 min na Ryski. Obecność na trasie dzieci w wieku 5 lat nie dziwi. Szlak jest bardzo łatwy.

Co mnie zaskoczyło tym razem na Rysach to 20 centymetrowe sople i pomarznięta trawa skuta lodem jak po przejściu white walkwerow dx.
Na północnym stoku śnieg leży grubo w zagłębieniach. Niespodziewalem się tez takiego płatu śniegu jak w pic rel. Nawet żałuję teraz że do tej lodowej jamy nie wszedłem, ale pewnie gdym to zrobił to zamiast wy czytać ten wpis czytalibyscie o mnie w relacjach z akcji topru xd.
#tatry #gory #wakacje
Wołam zainteresowanych
@brylek @amigoCK @szemi
  • 6