Wpis z mikrobloga

@Stefanczystefano: Ktoś miał doświadczenie ze skarbówką i BTC? Otóż jakiś czas temu sprzedałem BTC i na koncie pojawiła się nawet spora suma ( trzy zerowa). Dostałem dziś wezwanie od skarbówki skąd się wzięły te pieniądze. Mieliście kiedyś takie doświadczenie?

Drugie pytanie: Zostało mi trochę BTC, poobstawiałbym trochę. Znacie jakieś strony z zakładami gdzie można płacić też w Bitcoinach?

Dzięki!

#bitcoin #kryptowaluty
  • 16
@Stefanczystefano: Doświadczenia nie miałem, ale podobno giełdy bez większych problemów z nimi współpracują (ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy?). Także jeśli nie zgłosiłeś dochodu sam, to czeka Cię kara 75% danej kwoty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem jak w tej sytuacji, ale podczas normalnego zgłaszania dużo pomaga udowodnienie kosztów, czyli płacisz podatek tylko od tego ile zarobiłeś (czyli minus to za ile kupiłeś).

Co do wglądu do
@Stefanczystefano: to dziwne, bo US nie czepia się jak dostajesz kasę tylko jak ją wydajesz, a wydatki nie mają pokrycia w dochodach. Ja takie sumy wykazywałem w picie jako dochód z innych źródeł i normalnie opodatkowywałem. Jeśli robiłeś podobnie, to nie masz się czego obawiać.

Z drugiej strony, US raczej nie ma (jeszcze) wglądu na konta, więc zastanawia mnie skąd wiedzą. Pewnie jakaś #!$%@?, ew. cynk od giełdy a giełdy muszą
@Stefanczystefano trzeba było wypłacić przez bitomat, albo wymienic z kimś face 2 face i nie byłoby problemu, ewentualnie flying atom w wawie. Placisz od 2 do 3% i masz gotowke.

Rozumiem że giełda może dać cyne dopiero po wypłacie środków? Przypuśćmy że mam sporo gotówki, która zaraz zamienię na btc, które następnie wyparuja z giełdy to US nie ma czego się czepic?