Wpis z mikrobloga

@arczer: to lipa, jak ktoś kupuje to mówię tylko 3GB nawet kosztem np słabszego procka(akurat nie w przypadku redmi 3)

zrób wipa to pomoże, ale lepiej gdybyś zmienił na wersję 3GB, nie będzie się tak zapychać
@arczer: Mi się udało go zamulić po 2 dniach na "oryginalnym" sofcie. Po przesiadce na Xiaomi.eu śmiga aż miło już ponad miesiąc.

Pewnie masz masę syfiastych chińskich aplikacji.
@radd00: zależy jakie miui, ja na redmi 1S siedzę na 8 global beta i też nie narzekam(oczywiście w odniesieniu do wieku telefonu) a to 3 letni telefon
@arczer: Mój redmi 3s dzisiaj także zaczął konkretnie zamulać - uruchomiłem ponownie i jest ok. Ale mam wersję 3GB i 2 dni temu zainstalowałem xiaomi.eu i doinstalowałem może z 10 aplikacji, trochę mnie to niepokoi.
@arczer: @wizu: xiaomi.eu to coś jak dystrybucja Androida, tak jak macie CyanogenMod, tak też jest MIUI.

Ja to rozumiem tak, że tak jak macie Ubuntu oficjalne, to macie też tłumaczone i nieco modyfikowane Ubuntu Polska. Analogicznie jest z MIUI - są oficjalne wersje, wersje beta itd., a banda gości zorganizowana pod szyldem xiaomi.eu robi własną wersję, pozbywając się rzeczy typowo chińskich, a dbając o inne.

Obok napisu "forum" jest też
@arczer: wystarczy ci pobrac plik romu np. global ktory polecam dla zwyklych userow, i instrukcja skrocona wyglada tak:
1.ladujesz tel do 70%
2.wylaczasz go
3.wlaczasz trzymajac vol+
4.klikasz download
5.podpinasz usb
6.instalujesz program miflash
7.aktualizujesz sterowniki z folderu c:/program files/xiaomi/miphone/qualcomm/driver
8.odpalasz miflash
9.zaznaczasz folder z romem
10.klikasz flash
11.czekasz 300-400s
12.odlaczasz wlaczasz
13.profit