Wpis z mikrobloga

@mp3maniak: Hej, czytałe twoje ama o życiu we Włoszech. Jako, że najprawdopodobniej za kilka miesięcy wybieram się tam do pracy to ama mnie zainteresowało. Mam pracować gdzieś w Udine i w związku z tym mam pytanie: jakie tam są ceny mieszkań do wynajęcia? Jak sądzisz ile trzeba by tam zarabiać aby "opłacało" się tam mieszkać? A ile trzeba by zarabiać aby mieszkało się na calkiem dobrym poziomie?
  • 3
siemka!

w udine koszty wynajmu to okolo 400-600 euro i prawie napewno jakas kwota do wspolnoty mieszkaniowej ale tutaj to juz bardzo zalezy (moze byc 10 euro a moze i 200).

z tymi zarobkami to troche trudniej powiedziec. ale mozemy to policzyc: prad 70, gaz 70, woda 15, internet 20, komorka 20, smieci 40. takze jakies 700-800 euro na same oplaty poleci. i jeszcze benzyna jest bardzo droga (najdrozsza w europie): 1.70/litr.
Dzięki za odpwiedź. Startuję do pracy jako konstruktor/projektant mesowiec i z tego co przeglądałem średnie krajowe... 2-2,5tys. czy to bajki czy faktycznie tak może być dla kogoś świeżo po studiach? Rozmowę z przedstawicielem firmy mam mieć dopiero za dwa tygodnie i wtedy się okaże co i jak.