Wpis z mikrobloga

Okej Miraski, zbudowałem pierwszego drona, skalibrowałem kontroler ( CC3D here ), radio i przystąpiłem do próby startu. Po pierwsze, po dodaniu throttle o ok 1 przeskok, nie wszystkie śmigła się kręcą, domyślam się, że to przez tryb lotu, który wybrałem ( bateria już się rozładowała xD ), który po przesunięciu prawego drążka zapamiętywał wartość dla danej strony.

Ogólnie mam dość duży problem ze wzbiciem się w powietrze - dodając gazu, staram się balansować prawym drążkiem, żeby żadna strona nie przechylała się za bardzo. Kiedy osiągam mniej więcej stabilizację, dodaję po woli throttle, ale jak już minimalnie się wzbija, zaraz leci fikołek. Silniki mam CW,CCW,CW,CCW, więc tak jak powinno być i pytanie - czy coś #!$%@?łem, czy po prostu muszę poświęcić temu znacznie więcej czasu? Jak oglądam filmiki w necie, to ludzie po prostu dodają throttle i się wzbija... :D
#drony
  • 6
@Milkey:

1. Pierw podaj pełną konfigurację, to jakaś 250tka?
2. Podczas konfiguracji CC3D jest moment w którym ustawia się minimalny gaz na którym startują silniki, pewnie tu zepsułeś.
3. Jaki to tryb lotu? Ustaw attitude (stabilizacja)
4. Jaki przeskok gazu? czym sterujesz?? Z tym prawym drążkiem to w ogóle nie wiem o co Ci chodzi, aparatura mode 2?
5. W trybie stabilizowanym nie trzeba nic balansować bo sam będzie ustawiać poziom,
No właśnie z tymi trybami lotu to mam pewien problem, bo Open Pilot nie widzi mi zmiany dźwigni w radiu ( Eclipse 7 Pro ). Rama 500 silniki 2216, w konfiguracji silników ustawiałem właśnie minimalny gaz co do jednego punktu i wciąż dupa.
@psposki: @Xava: Wygląda na to, że cały czas próbowałem latać na trybie acro, bo w GCS nie rozpoznaje mojego przełącznika trybu lotu, a obszedłem to wyłączając i włączając radio ( przy okazji nieświadomie programując ten przełącznik jako zmianę trybu lotu :D ) Nie wiem czemu nie widzi mi przełącznika - mam podączone do recieviera 5 kanałów, ale mimo to w trakcie konfiguracji radia program po prostu nie reaguje na przełączniki.
@Xava: @psposki: problemem okazało sie podłączenie silników nie w tej kolejności, w której chciał program. Rotacja sie zgadzała, ale 1 był zamieniony z 3, a 4 z 2. Teraz tylko pidy... :D