Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
Mirunie, mireczki. Zastanawiam się nad kupnem klawiszy pod PC tylko nie wiem jakie będą dobre.
Znalazłem novationa:
http://www.djshop.pl/k5,studio/i12277,novation,novation-launchkey-61.html
tylko też swoje też kosztuje. Bajerów nie potrzebuję, ważne żeby klawisze były "normalne" no i najlepiej 61 żeby ich było.
Coś znajdę w normalnych piniondzach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie normalny keyboard o interface midi do tego?
  • 17
@TheNaturator: Zmień sklep, mają zawyżone ceny. BTW, jeśli potrzebujesz tego tylko do dogrywania partii, to wystarczą nawet same 2 oktawy.

Jak możesz to też poszukaj po okolicy, czy ktoś nie ma starych cyfrowych syntezatorów rolanda albo yamahy. Od zwykłej klawiatury midi są większe i cięższe, ale przynajmiej porządnie zbudowane. Koszt konwertera midi usb to jakieś 20 zł, a same klawisze są nawet oferowane za 4 stówy.
@TheNaturator: Odradzam - miałem kiedyś Launchkey 61 i co chwila były problemy a to ze sterownikami pod Win7, a to w ogóle z obsługą tego urządzenia przez usb. Po miesiącu sprzedałem i w tej samej cenie kupiłem używany CME UF60 Classic.
@TheNaturator: Alternatywy to M-Audio Oxygen 61 MkIV, Nektar Impact iX61/LX61. M-Audio Keystation 61 to trochę inna bajka, pseudo półwazone klawisze, w poprzedniej generacji był problem z zasięgiem velocity, sam mam Keystation 88ES. Jestem zadowolony, ale tylko dlatego, że nie ma innej alternatywy w tej cenie dla 88 klawiszy, dla 61 konkurencja jest znacznie większa. Miałem kiedyś Oxygen 49 MkIII i polecam tę serię, żadnych problemów, wysoka jakość wykonania, przyjemna akcja klawiszy.
@NeXIcE: właśnie ten Oxygen 61 IV mnie kusi i cena nie jest zaporowa. I w sumie ten Nektar Impact wydaje się bardzo ciekawy również... Jeśli u ciebie się sprawdzał no to super, jest nadzieja że u mnie też będzie okej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kpong: wiem że ostatnia, ale funkcjonalność oxygena i nektara jest bardzo podobna więc no. A Nektar przegrywa zgodnością z Abletonem (oficjalną, nieoficjalną czytałem że może mieć) więc Oxygen wygrywa. Alesis trochę uboższy jest.