Wpis z mikrobloga

  • 0
@mezon a skąd kuwa mam wiedzieć czy ktoś rzepakowego sobie nie rozlał na ulicy i posypał piachem będąc na motocyklu czy w aucie. przecież nie ma tabliczki uwaga DALMA na ulicy
  • Odpowiedz
  • 0
@Gadzinski we mnie gosciu jebnal kilka dni po tym jak mi sie oc skonczylo. Od policji dostalem tylko 50 zl mandatu. Bylo to z 5 lat temu, nie wiem czy ciagle tak jest
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Ubezpieczenie płaci się raz lub dwa razy w roku, człowiek który nie potrafi zaplanować takiego wydatku wsiada na maszynę, którą może sobie i komuś wyrządzić krzywdę.
Myślisz, że PZU będzie wypłacało odszkodowanie dla każdego kto nie będzie płacił OC?
"odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń trwa przez okres wskazany w umowie i kończy się z upływem ostatniego dnia tego okresu"
https://www.poradaprawna.pl/porada/61/spowodowalem-wypadek-a-nie-mam-oplaconej-drugiej-raty-oc--czy-zaklad-u
  • Odpowiedz
@zly_dzien: wszystko fajnie, tylko że jeżeli nie wypowiesz umowy na OC miesiąc wcześniej (zazwyczaj w umowie jest taki czas wypowiedzenia) to jest o na przedłużana #!$%@? na kolejny okres

ogarniasz?

niezapłacenie przez posiadacza pojazdu raty składki w oznaczonym terminie nie powoduje ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń


masz to w linku który wkleiłeś

ps. moim zdaniem jeżeli tego nie ogarniasz, to nie powinieneś co najmniej pisać w tym temacie
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Link, który podałem dotyczy faceta który rozbił składkę na dwie raty. W takim przypadku byłoby tak jak się wymądrzasz. Jeżeli umowa się kończy, a ty zwlekasz z opłatą to PZU może wystawić dupę i za wszystko zapłacisz z kieszeni. Wejdź w link i poproś kogoś żeby ci przeczytał.
  • Odpowiedz
@zly_dzien:

trollujesz prawda?

kwestia 1) umowa na OC w przypadku braku wypowiedzenia jest automatycznie przedłużana na kolejny okres
kwestia 2) w linku który podałeś pada pytanie:

Spowodowałem wypadek a nie mam opłaconej drugiej raty OC. Czy zakład ubezpieczeń ma obowiązek pokrycia takiej szkody ?


odpowiedź:

Oczywiście, że tak (...)


z czym się nie zgadzasz?
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Z tym, że sytuacja z odnośnika który podałem wygląda tak:
1. Jest umowa od 1 stycznia 2015 do 31 grudnia 2015 na ubezpieczenie OC
2. Ubezpieczony rozbił płatność na dwie raty - jedną opłacił niezwłocznie, drugą miał opłacić do 30 czerwca.
3. Zapomniał o drugiej racie i 3 lipca 2015 miał kolizję
Czy umowa obowiązuje? Oczywiście, że tak.

Sytuacja inna (OP pisze o nieopłaceniu składki, a nie jej raty i
  • Odpowiedz
@zly_dzien:

2. Umowa z automatu przedłuża obowiązek opłacania OC, ale nie obejmuje odpowiedzialnością ubezpieczyciela. Jeżeli 2 stycznia 2016 OP ma wypadek to nie dostanie mandatu za brak OC, PZU początkowo pokryje być może odszkodowanie, ale odbierze od niego kasę


a jakieś źródło mogę poprosić?
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Ja #!$%@?ę... umiesz czytać?
Dwa razy wklejałem cytat z linku...
A tu masz kolejne info:
http://hala-ubezpieczenia.pl/porady.html#15
Wkleję też cytat żebyś wiedział co przeczytać:

UWAGA ! Jeżeli nie zapłacisz którejkolwiek raty składki OC i minie 12-to miesięczny okres ubezpieczenia zapisany na polisie to umowa OC wygasa ! Czyli jeżeli spowodujesz wypadek po zakończeniu ochrony takiej NIEOPŁACONEJ polisy - sam odpowiadasz za szkody ponieważ nie masz ochrony ubezpieczeniowej OC. Nadal jednak ciąży
  • Odpowiedz