Wpis z mikrobloga

Protip dziś doszła do mnie przesyłka z Chin DHLem pomimo wartości 40 USD tak czy siak musiałem zaplacic haracz od vatu 37 zł. Po rozmowie z kurierem dowiedziałem się że poniżej wartości 27usd na paczce vatu nie dają,a od jakiegoś czasu każda ponad ta wartość vat dostala, ziomeczek sprawdza z ciekawosci oraz sam cos z tamtad sciaga , także piszcie myfriendom żeby maksymalnie taka ustawiali #aliexpress #dhl #geekbuying #gearbest
  • 7
Po rozmowie z kurierem dowiedziałem się że poniżej wartości 27usd na paczce vatu nie dają,a od jakiegoś czasu każda ponad ta wartość vat dostala,


@RodzynR: kurier ekspert janusz, mocno nie ma racji, większe paczki przechodzą bez problemu. DHL nie trzyma się chyba żadnej logiki
także piszcie myfriendom żeby maksymalnie taka ustawiali


@RodzynR: To i tak nie zawsze coś daje, a poza tym to teoretycznie i od $5 powinieneś zapłacić w takim wypadku.

No i #dobrazmiana przecież trąbią o tym, że PiS chce i robi to - uszczelnić wpływy ze ściągalności VAT'u szkoda tylko, że nie uszczelnia tam gdzie przekręty na miliony, tylko Polakom-cebulakom co sobie gówineka z Chin zamawiają ( ͡° ͜ʖ ͡