Wpis z mikrobloga

mam pytanie do osob pracujacych w #uk na #emigracja. Przyjechałem tutaj na wakacje do pracy, wlasnie dostalem pierwszego payslipa i okazało się że zabrali mi 12F na podatek. Planuje tutaj pracowac jeszcze przez dwa miesiace, wiec kwoty wolnej od podatku i tak nie przekrocze. I teraz pytanie: czy moge zglosic to gdzies, zeby mi nie zabierali kaski na ten podatek? bo pozniej nie chce mi sie bawic w te zwroty podatku i tez kaske wolalbym miec juz teraz
  • 10
@PingwinPokPik: mogę się mylić ale to nie jest chyba twoja decyzja, tak czy siak jakiś tam podatek będziesz miał potrącany niezależnie od tego ile chcesz być w UK.

To że ty się nie chcesz bawić w zwroty podatku to podejrzewam że HM Revenue & Customs to nie obchodzi. To u nich chyba standard że potrącają i każdy potem ma zwracane jeśli nie przekroczy kwoty wolnej od podatku. W Polsce też nie
@Namarin: no ale slyszlem ze jak sie pracuje po raz pierwszy to czasem nie zabieraja tej zaliczki odrazu, tylko np po kilku miesiacach zaczynaja dopiero ja pobierac

@lsh: nie, nie jest, bo w linijce NI mam 14F odliczone, a to mam w linijce Tax