Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak wyglądałaby dziś #polska, gdyby zamiast notariusza #duda, urząd prezydenta piastowała #magdalenaogorek (mgr historii, dr nauk humanistycznych).
Charyzmy nie da się nauczyć, ale dobry spin doktor i myślę, że Duda by ją nękał z twitterowych multikont o posnapowanie.

#rozkminy #ladnapani #bojowkamagdalenyogorek
Niezlomny - Ciekawe jak wyglądałaby dziś #Polska, gdyby zamiast notariusza #duda, urz...

źródło: comment_Ep7m4cXb7idhwll0EEc8Rryp4b8tlUuM.jpg

Pobierz
  • 10
@Lrrr: Mógłbyś się bardzo zdziwić. Stare komuchy bawią się w politykę już chyba tylko z nudów i przyzwyczajenia, bo pieniędzy za swoich rządów nakradli dość, by nie musieć kraść dalej.
Poza tym – może nie zauważyłeś – Miller nie jest dziś nawet posłem. Młodzi lewacy szybko by go zdetronizowali i zjedli, gdyby zaczął im bruździć. To mógł być właśnie jego błąd: że starał się odmłodzić SLD, podczas gdy Kaczyński otoczył się
@Niezlomny: nie widziałeś chyba jej kampanii wyborczej i jej zachowania. Nie jest tajemnicą że miller rządzi twardą ręką i raczej by tak samo było w przypadku prezydentury. Kto miałby sie przeciwstawić Millerowi w "zjednoczonej lewicy"? Palikot?
@Lrrr: To Ty o czymś zapominasz.

Zdaniem Leszka Millera podczas kampanii prezydenckiej kandydaci "zachowują się tak, jakby mieli pełnić funkcję premiera" i obiecują tak dużo, że wykraczają poza swoje kompetencje. - Powinniśmy zmierzać w kierunku systemu kanclerskiego, w którym premier ma więcej władzy niż teraz, a prezydent jeszcze mniej niż teraz - powiedział były premier.


http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-08-05/mniej-wladzy-dla-prezydenta-wiecej-dla-premiera-miller-za-systemem-kanclerskim-w-polsce/

Niby co on przy pomocy M. Ogórek mógłby zyskać? Przekroczenie progu wyborczego w następnych wyborach?
A będąc prezydentem byłaby takim samym figurantem jak Duda (Kaczyński).


@OKTMB: Kaczyński jest posłem. PiS jest partią rządzącą z większością. Miller nie jest nawet posłem, a SLD nie ma nawet w sejmie.