Wpis z mikrobloga

Al Masdar News potwierdza informację o zajęci bazy artylerii przez Jaish Al Fatah. Zdobyli nie tylko silnie umocnione pozycje, ale także ogromne zapasy amunicji. Jeżeli zdołają te łupy wycofać w kierunku Khan Tuman, to wojna może trwać jeszcze długo. Armia przestraszyła się VBIED-ów i uciekła. Dziękuję pan Ali Abdullah Ayyoub za świetne wyszkolanie żołnierzy SAA. Dziękuje panie Putin i Szojgu za świetne wsparcie z powietrza. Ta transmisja właśnie dobiegła końca.

Muszą przerzucić tam siły dobrze wyszkolone, wyposażonych i takie, które nie uciekną na widok VBIED-a tylko go zniszczą. Inaczej żadna kontra się nie powiedzie.

https://www.almasdarnews.com/article/jihadist-rebels-capture-key-military-base-southern-aleppo/
#syria #bitwaoaleppo #wojna
JanLaguna - Al Masdar News potwierdza informację o zajęci bazy artylerii przez Jaish ...

źródło: comment_rLTA8MdwsvKCpm1U2PKM1ZuEnp2hkxjM.jpg

Pobierz
  • 19
@Ungern: Tez tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że ochotnicze oddziały Europejczyków z SDF by lepiej przemyślały tę obronę niż szpece z syryjskiego sztabu.
@2pacshakur - widziałem, ale ciekawe czy prawda, bo w tym samym czasie jak Sidorenko to podał, to rebelianci twierdzili, że atakują ostatnie budynki w bazie - szkołę lotnictwa.
@SariusII: To już zależy od wysadzającego się. Niektórzy rzeczywiście jadą transporterami opancerzonymi obładowanymi ładunkami, ale to należy do rzadkości. Najczęściej to są jakieś pickupy obłożone blachą.
@2PacShakur: zacząłem przeglądać Twoje wpisy, a jako, że nie orientuję się do końca w tym konflikcie to mam pytanie, a mianowicie- kim jest Tygrys. Domyślam się, że jest jakimś dowódcą walczącym po stronie wojsk Assada. Mógłbyś mi powiedziec o nim coś więcej, bo z wpisów wyłania się obraz bardzo dobrego dowodzacego.
@bazingac3po: Tygrys - Suheil al Hassan - dowódca elitarnej jednostki Tiger Forces. To on rozpoczął oblężenie Aleppo, on i jego oddziały są teraz na północy Aleppo. Tam gdzie teraz atakują rebelianci jest zwykła armia.