Wpis z mikrobloga

w talii mam c'thuna oraz kosztujacego 8 Doomcaller z battlecry: give you c'thun +2/+2 and shuffle it in your deck if it's dead
gralem partie ranked, zagralem c'thuna. w swojej turze przeciwnik przejal nad nim kontrole. w mojej turze uzylem karty "zniszcz miniona z 5 attaku lub wiecej", by go zabic, a potem Doomcallera.
c'thun dostal 2/2 aleeee.... karta nigdy nie pojawila sie z powrotem w moim decku... czy to nornalne, jesli tak - dlaczego?

#hearthstone #pytaniedoeksperta
  • 15
@zuom: @rdy: no jednak nie... jak nie mam c'thuna w decku, to mi nie wyskakuje z boku i nie powieksza sie mu nic przy uzyciu kart. a jak go mam, to wyskakuje z boku ekranu przy kazdym minionie/zakleciu dajacym mu atak/obrone lub zaleznymi od jego ataku (np. przywracajacymi zdrowie)
@taju: buffy cthuna działają niezależnie od tego czy masz go w decku.
jeżeli zabijesz cthuna którego ukradł Ci opponent to wtedy jemu "umrze" cthun więc nie możesz go wrócić Doomcallerem. tak to działa, i trudno tu coś więcej wyjaśnić bo nie ma powszechnie dostępnego info w temacie.
@taju: To, że nie pokazuje to nie znaczy, że nie buffuje. Grając priestem buffując cthuna nie mając go w decku jeżeli użyjesz entomb pojawi się zbuffowany. To tak zwane ritual buffs. https://www.youtube.com/watch?v=VyhA9pdLjMo Jeżeli znasz trochę angielskiego to polecam ten filmik wyjaśnia jak to działa. Dlatego też uważam że Doomcaller nie działa za dobrze w Cthun decku, przy dominacji Control Decków szansa, że twój cthun nie zostanie skradziony, zhexowany, Polymorphed czy Freezing