Wpis z mikrobloga

@dumelosw: @maschio94: Na lazarskim wiadomo jak jest ze slow poety, ale na serio jest tam spoko? Chodzi o to, zeby bylo troche zieleni, troche komunikacji miejskiej, troche spokoju i jakies sklepy pod mieszkaniem.

Na wilczaku nie smierdzi? Nie wiem czemu kazdy mi to mowil i tak mi sie przyjelo ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie, to gdzie dokladnie jako lokalizacja? 10-15min pieszo do tramwaju do przepekania.
@milvanb: łazarz ekstra sprawa, tylko po zachodniej stronie głogowskiej. Im bliżej Areny tym lepiej, co nie jest specjalnie łatwe, bo tam nic nowego za bardzo nie powstaje, jak już to małoskalowe. Wiem, że Budimex ma działkę przy Gąsiorowskich, no ale to nie idealna lokalizacja. Łazarz po Jeżycach to ostatni kawałek "miasta", co prawda Głogowska jest nędzną namiastką (klasę gorzej niż Dąbrowskiego+Kraszewskiego), ale imho i tak jest spoko jak nie lubisz po
@maschio94: @Mikimoto: jest tam bezpiecznie? w sensie wiadomo, glupie pytanie, bo wszedzie mozna w dziob dostac, ale czy czujecie ze tam jest ok? Cytadela blisko to i element sie zbiera. Wlasnie obczajam to na mapie i powiem szczerze, jest ok. A jak nie smierdzi, to juz w ogole (obawy ze z Kozieglow zalatuje:D). Jak korki, bo w okolicy WORD?
@milvanb: Samo osiedle jest strzeżone, więc nikt niepowołany tam nie siedzi, okolica też spokojna, jak tam mieszkałem to często po nocy wracałem to ulice puste, także luzik :) Mieszkają tam głównie młode małżeństwa z dziećmi i studenty xd
@maschio94: wlasnie widze, ze przy Wilczaku sie troche pobudowalo. Do tego jeszcze Halewanska tez buduje duzo. Ciekawe jak tam bedzie, pojedziemy z rozowym obczaic jak bedzie mozliwosc. To Tesco to kozak obok:)
@inyourface: nie jest to za bardzo centrum? Wlasnie z tego powodu, ze tam ciezko sie wbic, a jak sie wbic to za kupe kasy, majac niedaleko takie elementy jak Kanalowa. I czy nie jest za blisko miasta? Nie ma tam tloku w ciagu dnia?

Jestesmy dorosli, wiec az takiego parcia na miasto nie mamy, ze trzeba bedzie wracac po czworakach. Oboje mamy prawko, wiec nie bedzie to problem podjechac w nocy,
@milvanb: jest jeszcze Fresh też bliziutko, w sumie bliżej niż Tesco, jak wracałem do domu to często tam wbijałem, bo jest akurat po drodze z przystanku ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie bardzo fajna miejscówka, naprawdę polecam
@milvanb: to w ogóle nie chodzi o chlanie. To chodzi o fundamentalny wybór "ogródek+2 samochody" w domu czy klatka schodowa i ograniczone metry w mieszkaniu, a który bardziej przebija w logistyce, szczególnie kiedy dochodzi dziecko (wożenie wszędzie, co w skrzyżowaniu z robotą doprowadza do zamieszkania w samochodzie). Pół biedy kiedy porównujesz do ogarniętej mieszkaniówki pod miastem typu dąbrówka, gorzej jak się w szczere pole wprowadzisz. Ale to jest temat, który na
@inyourface: Nie planujemy odbijac od miasta do 5km max (co i tak jest na ostatnim miejscu), nie mamy parcia na domek i garaz z ogrodkiem i wlasnie spedzenie calego zycia za kolkiem, bo to dziecko odebrac, bo to kobite z pracy, bo to do kina. Myslelismy o Swaggrzedzu, ale to walsnie juz to miejsce, gdzie jest niby wszedzie blisko, ale juz np. szkola, komunikacja i jakies rzeczy na wyciagniecie reki wcale
@inyourface: Jaki kompromis? 50m, w miare spokojnej i mlodej okolicy, z ulatwieniami typu komunikacja miejska w odleglosci do przejscia, sklepy, rekreacja (sport + teren zielony dla psa). Ten redpark na Debcu wydaje sie byc spoko, ale teraz tak mysle o tym Wilczaku, a jeszcze patrze na Lazazazazarz i tez jest ok, nawet bardziej ok, ale jednak tam duzo poprapranych 40 latkow mieszka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@milvanb: powiem Ci tak, myślę, że z wymienionych miejsc tylko Łazarz jest w stanie dać Ci szansę poczucia zamieszkania w pewnej wspólnocie. W sensie nie chodzi mi o to, że będziesz miał sąsiadów przyjaciół, ale że wokół Ciebie będą działy się pewne typowo miejskie procesy, które są w mocnym odwrocie w tej chwili. Np. masz blisko targowisko, masz park, w którym odbywają się od czasu do czasu fajne imprezy, można iść
@inyourface: bardzo rzeczowa uwaga i biore ja do serca. O co chodzilo z tymi pomylencami, to o to, ze 40 latkowie z dupa wyzej zawieszona niz Bill Gates itd., prywatne szkoly, brak kontaktu z otoczeniem, tylko ich Stiwen albo jakis inny Dejw, zawsze w samochodzie. Mowisz, ze Lazarz to odwrotnosc tego? Na tym mi troche zalezy, zeby mieszkac w miejscu, gdzie wychodzac z mieszkania spotykasz sasiada a on zamiast gapic sie
@milvanb: może Polanka? Ostatnio pobudowali tam parę nowych bloków, niedaleko Malta i zajebisty dojazd do centrum MPK. Dużo młodej wiary tam mieszka (młodej = poniżej 40 lat ;p )
@milvanb: oczywiście, ze na Łazarzu są rejony gdzie mieszka taka wiara, ale szczególnie weekendami widoczni są normalni ludzie, którzy po prostu spędzają tam czas. Idąc Matejki po drodze masz Park Wilsona (w nim wiadomo, że jest spoko) z Palmiarnią, po prawej cały kwartał secesyjnych kamienic, potem na Wyspiańskiego Przymiarka, Winiarnia Barrio, spoko kwartały między Głogowską a Jarochowskiego aż pod Hetmańską, no i oczywiście Park Kasprowicza z Areną :) Edukacja żłobki przedszkola