Wpis z mikrobloga

Mircy, padła mi moja ulubiona maszyna Dell Inspiron 7720. Dość parszywie. Czy ktoś z Was ma może dojście do płyty głównej z procesorem do tego modelu (dokładnie taki mam/miałem) http://www.x-kom.pl/p/79271-notebook-laptop-173-dell-inspiron-7720-i7-3610qm-8gb-1000-dvd-rw-1080p.html

Lub wie, czy jeszcze można takiego samego nowego gdzieś kupić? Jestem gotów za nówkę dać taką kwotę jak Xkom ma w swojej niedostępnej ofercie.

Lub czy może polecić logiczną matową 17', z wydzielonym blokiem klawiszy strzałek i numerycznym oraz dwoma miejscami na dyski z obsługą 16 GB+ RAM? #komputery #laptopy #katowice #naprawalaptopow

Halp
  • 7
@kcrmdk: Po nocy kompresowania wielkiego projektu rano komputer był zimny. Nie włączał się. Poszło do serwisu. Serwis stwierdził, że zasilacz i złącze zasilania sprawne. Pewnie płyta główna. Badali po milimetrze przez kilka dni i znaleźli kilka przepalonych kondensatorów. Nie mają pewności, czy to nie wina procesora. Który też może być felerny. Powiedzieli mi, że takich kondensatorów nie można nigdzie dostać i że zamawiają je z Chin, ale przesyłka będzie szła kilka
@mtos: o ile się nie mylę to akurat z kondensatorami nie powinno być większego problemu, bo dużo płyt ma po prostu te same i wystarczy z innej płyty(niekoniecznie dedykowanej do tego sprzętu) przelutować, a co do proca to też można dojść w 100% czy to wina proca czy nie, może spróbuj z @naprawalaptopow trochę tych płyt naprawiają z tego co się orientuje i mają zniżkę dla mirków
@kcrmdk: A widzisz, ja to ciemniak reperacyjny jestem. Nic to, dzięki za przypomnienie o naprawalaptopów, już do nich uderzam. Hej, @naprawalaptopow - wysłałem Wam już mail z domeny translators.org.pl, dajcie znać, jak to widzicie! Dzięki Mirki za pomoc!
@mtos: ten model laptopa niestety ma właśnie dość awaryjną płytę główną. już nie raz mieliśmy takie sprzęty na taką usterkę w serwisie - najczęściej awarii ulega zasilanie procesora + sam procesor. Kosztowo nie wygląda najlepiej, gdyż procesor jest dość drogi (w okolicach 400 zł chyba kosztuje). Naprawa płyty głównej u nas w serwisie to 239 zł z hasłem rabatowym "wykop".
@naprawalaptopow: Dzięki za błysk reakcję. Koszt ma trzeciorzędową ważność, czas i wykonalność tego są dla mnie krytycznie ważne. Przejdźmy może na mail (bo dostałem już od Was odpowiedź).