Wpis z mikrobloga

Placki Karmowskiego (czyt. jaglane) z miodem i dżemorem porzeczkowym.
Co do kubka: wiele osób pytało czy mogliby go kupić. Za każdym razem odmawiałam, gdyż krótko mówiąc: prawa autorskie, dlatego jest on tylko na mój własny użytek. Otóż nie każdy wie, że kot "kurde przypał" jest z komiksu/obrazka/pracy niejakiej @kiciputek - autorka współpracuje ze sklepem internetowym i tam za 30 zł + wysyłka można kupić kubek właśnie z przypałowym nadrukiem. Ktoś myślał, że łamię prawa autorskie i podgruszkował info autorce - cóż, trafił na uczciwą osobę i nie ma afery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego jak ktoś zamówi kubek ze szkicem Pikachu to spoko - ale niech za mnie kontaktuje się z Nintendo czy mogę wykorzystać jego wizerunek.


#cotahannah
#kubkihannah - ze względu na wyjaśnienie tej kwestii aby nikt nie czuł się pokrzywdzony
#dziendobry #oswiadczenie
Pobierz H.....a - Placki Karmowskiego (czyt. jaglane) z miodem i dżemorem porzeczkowym.
Co do...
źródło: comment_MzOI4GTQcnCgLkeSq5GDj2rRX5vwb1Zb.jpg
  • 29
@olesiu: I w sumie bardzo dobrze że zwracają na to uwagę. Kontrole? A niech sobie sprawdzają, mam czyste sumienie.
Dlatego wykonuję tylko te grafiki, które albo sama wymyśliłam albo krążą w Internecie pod autorstwem N/N.
@Hannahalla:

Tak, tak, wiele osób łamie prawo i se wykorzystuje to bez licencji ale nie chcę być tymi "wiele osób".

Jak ktoś sobie znajdzie obrazek w sieci i go sobie druknie na domowy kubek to będzie łamanie praw autorskich? No chyba coś wam się pomieszało.
@Hannahalla: Jakby ktoś chciał sprzedawać takie kubki to na pewno dotarł by do właściciela praw autorskich. Nie dotyczy to sytuacji w której ktoś sam przychodzi i pobiera usługę nadruku jakiegoś kubka. Usługą jest drukowanie.
@push3k-pro Na własny użytek to nie łamie się praw. Ale dalsza sprzedaż już tak i tak jak mówisz mozna zapytać autora o prawa autorskie. W przypadku takiego Pikachu to juz latwo nie będzie cos czuję :D